Британія хоче наростити ядерну зброю через загрози з боку Росії та Китаю

Вівторок, 16 березня 2021, 23:24

У Лондоні вирішили посилювати ядерний арсенал й активніше реагувати на загрози з боку Росії та Китаю, тому максимальна кількість ядерних боєголовок країни має зрости зі 180 до 260.

Джерело: стратегія прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, якого цитує DW

Деталі: Джонсон її представив у парламенті країни, зазначивши, що це бачення його урядом оборонної та зовнішньої політики країни на десятиліття. Згідно з новою стратегією Лондона, передбачене нарощування британського ядерного арсеналу та перегляд зовнішньополітичних загроз.

Як зазначається в представленому Джонсоном документі, верхню межу британського ядерного потенціалу буде збільшено зі 180 до 260 боєголовок. Це необхідно на тлі "зміни безпекового середовища та наявності широкого спектра технологічних і доктринальних загроз", зазначається в документі. За словами Джонсона, нині йдеться про наймасштабніший перегляд зовнішньополітичної й оборонної доктрини Британії з моменту завершення "холодної війни".

Водночас у новій стратегії наголошується, що британські ядерні боєголовки не направлені проти будь-якої держави. Мета такого перегляду зовнішньополітичних пріоритетів - зробити Сполучене Королівство "сильнішим, безпечнішим і заможнішим".

У документі наголошується, що в євроатлантичному просторі найбільша загроза безпеці країни виходить від Росії, і якщо відносини з російським урядом не покращаться, Британія "буде активно стримувати й захищатися від усього спектру загроз з боку Росії".

Нагадаємо: У доповіді американської розвідки повідомляється, що президент Росії Володимир Путін уповноважив свої розвідувальні служби поширювати дезінформацію про президента США Джо Байдена, щоб підвищити шанси перемоги Дональда Трампа на виборах.powered by lun.ua