"Викликає занепокоєння": смертність весняної хвилі COVID-19 перевищила осінню - НАН

Середа, 17 березня 2021, 00:30

В Україні смертність весняної хвилі пандемії COVID-19 перевищила осінню.

Джерело: огляд епідемічної ситуації в Україні за 10-16 березня, опублікований НАН України

Деталі: Повідомляється, що попередній середньотижневий рекорд смертності був зафіксований 12 грудня (225 смертей на добу), проте це число з’явилось у статистиці завдяки тому, що до реєстру довнесли давні смертельні випадки.

У НАН зазначають, що насправді середньотижневе число зареєстрованих смертельних випадків ніколи не перевищувало 205 нових смертей на день. Водночас сьогоднішнє ж число не пов’язане із затримками реєстрації нових смертельних випадків, тому "можна стверджувати, що смертність цієї хвилі вже перевищила осінню".

 
НАНУ

Зараз піковий період кількості госпіталізацій та летальних випадків минають Івано-Франківської та Закарпатська області. У НАН прогнозують, що загалом в Україні пікових значень іще не досягнуто, тож зростання смертності слід очікувати щонайменше до початку квітня.

Зазначається, що стрімке зростання смертності викликає найбільше занепокоєння.

Крім того, перевищила максимум осінньої хвилі кількість пацієнтів у лікарнях (йдеться як про підтверджених хворих, так і про підтверджених та хворих з підозрою). Нового максимуму сягнуло число хворих, які потребують подачі кисню, та число хворих на апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ). Впритул наблизилося до максимумів число хворих у відділеннях реанімації.

Знати більше: COVID-19 в Україні та в світі – динаміка пандемії в інфографіці "Української правди"

Що передувало: За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, Україна посідає 36 місце в Європі за рівнем смертності від COVID-19. Степанов заявив, що це один із найнижчих показників смертності в Європі. 

Нагадаємо: За добу 15 березня діагноз COVID-19 підтвердили 9 642 українцям. Померли 264 людини. Госпіталізували 2 005 осіб, одужали - 6 202.

Українська правда


powered by lun.ua