Ляшко обіцяє, що з вакциною CoronaVac скоро пускатимуть у Європу

Понеділок, 19 липня 2021, 10:45

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевняє, що незабаром Євросоюз дозволить в'їзд до ЄС осіб, щеплених проти коронавірусу вакциною CoronaVac китайського виробника Sinovac.

Джерело: Ляшко в інтерв'ю телеканалу "Україна 24"

Пряма мова: "Найближчим часом ЕМА (медрегулятор ЄС, – ред.) внесе CoronaVac у свій перелік (схвалених вакцин, – ред.). Я комунікував з європейським регіональним директором бюро ВООЗ і з колегами в Єврокомісії.

Всі кажуть, що питання на часі і найближчим часом питання розглянуть, і зі всіма вакцинами, визнаними ВООЗ, дозволять подорожувати по ковідному сертифікату".

Деталі: Голова МОЗ зазначив, що Всесвітня організація охорони здоров'я визнала вакцину CoronaVac (1 червня), а зараз подібний процес триває у ЄС.

Ляшко наголосив, що всі вакцини, які використовують в Україні, визнані ВООЗ. За його словами, не варто вибирати між вакцинами, бо "найкраща вакцина – та, яка введена в організм і вже працює". 

Нагадаємо: 15 липня Рада Європейського Союзу внесла Україну у список держав, щодо яких країнам-членам ЄС рекомендовано зняти ковідні обмеження на в’їзд.

ВІДЕО ДНЯ

До цього деякі країни відкривали свої кордони для громадян України, деякі визначали список припустимих вакцин, серед яких "Коронаваку" не було.

Знати більше: COVID-19 і вакцинація проти коронавірусу – динаміка пандемії в інфографіці УП

Подорожі повертаються: правила в’їзду українських туристів до Шенгену і не тільки

Олена Рощенко, УП