Трагедії в Оленівці - 40 днів: РФ досі не пустила міжнародних експертів, родичі полонених зробили заяву

Вівторок, 6 вересня 2022, 14:21
Трагедії в Оленівці - 40 днів: РФ досі не пустила міжнародних експертів, родичі полонених зробили заяву
фото медіацентру "Україна - Укрінформ"

Родичі захисників Маріуполя констатують безсилля міжнародних організацій в реальному застосуванні гуманітарного права і вимагають реальних кроків для звільнення українських військовополонених, яких утримує РФ.

Джерело: дружина військовополоненого з Оленівки голова Ради дружин і матерів захисників України "Жінки зі Сталі" Наталія Зарицька на брифінгу 6 вересня в Києві

Пряма мова: "40 днів. За цей час ми не отримали відповіді на жодне питання: хто загинув, хто поранений, яка точна кількість жертв та постраждалих.

Реклама:

Всупереч норм міжнародного гуманітарного права до українських військовополонених не було допущено представників Міжнародного комітету червоного хреста. Нам більше несила чути, що РФ блокує доступ до наших полонених.

Той факт, що МКЧХ час від часу робить заяву, що не може дістатися до табору в Оленівці нас просто вбиває…

Аж через 25 днів після трагедії, а саме 22 серпня ООН створила групу з розслідування теракту в цій колонії. Генсек ООН повідомив, що вирішив направити місію з виявлення та встановлення фактів трагедії, але представник генсека заявив, що комісія поки не може приступити до розслідування, оскільки ситуація на місці події залишається небезпечною для представників ООН…

ВІДЕО ДНЯ

Той факт, що навіть ціла потужна місія ООН 40 днів не може пробитися до місця публічної страти військовополонених, так само як не може дістатися туди одна з найстаріших міжнародних організацій - МКЧХ, свідчить про те, що наші військовополонені перебувають у смертельній небезпеці…

Сьогодні жодна норма Женевської конвенції про поводження з військовополоненими не виконується Росією. Ми не маємо даних місцеперебування наших військовополонених, з ними немає зв'язку…

Якщо світ боїться визнати реальний стан справ і не зупинить зло тероризму в його оленівському прояві, нам варто очікувати ще страшніших і кривавіших масових злочинів. Ми вимагаємо справедливості і притягнення до відповідальності утримувача наших військовополонених – Російської Федерації".

Деталі:  Зарицька наголосила, що родичі вимагають справедливого розслідування теракту в Оленівці, а також негайного обміну військовополонених захисників Маріуполя або їхньої екстракції до третьої країни.

Адвокатка Анна Калинчук наголосила: РФ є учасником Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, а МКЧХ має право ставити питання уряду РФ щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права. А якщо Росія не дотримується умов цієї конвенції, а МКЧХ і ООН мають можливості карати країну-агресорку. Натомість, за словами Калинчук, РФ продовжує сидіти за одним столом із цивілізованим світом і від неї не вимагають звітів. Країна ж може використати цей час для фальсифікування доказів у справі трагедії в Оленівці.

Передісторія:

  • 29 липня російські медіа повідомили про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині, де утримувалися українські полонені. Пропагандисти стверджували, що є щонайменше 53 загиблих. 
  • Генштаб України спростував звинувачення РФ, що удар нанесли ЗСУ. За інформацією Генштабу, росіяни намагалися приховати катування і вбивства полонених.
  • У розвідці вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК "Вагнера" за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони Росії.
  • СБУ перехопила телефонні розмови, в яких окупанти підтверджують, що саме російські війська винні у вибуху в колонії окупованої Оленівки.
  • Генпрокурор України Андрій Костін заявив, що, за попередніми даними міжнародних експертів, полонених у колонії окупованої Оленівки було вбито за допомогою термобаричної зброї.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News

09:54
Медведєв заявив, що окупанти дійдуть до Києва, і що Росія зачекалася Одесу
09:54
Останні дні Авдіївки. Що призвело до виходу українських сил з міста і як він відбувався
09:50
Останні дні Авдіївки. Як ЗСУ виходили з міста, що було правильно і на що варто звернути увагу на майбутнє
09:50
Американська соціальна платформа Reddit уклала угоду про ліцензування ШІ з Google
09:46
відео Додік хильнув з чарки, щоб "обмити" отриманий від Путіна орден
09:36
Зеленський дозволив іноземцям служити в Нацгвардії
09:26
ВР готова вести діалог з Польщею для вирішення питання транспортування українського зерна – Кондратюк
09:09
У мерії Нарви поки відклали звернення до уряду щодо пізнішого переведення освіти на естонську мову
09:01
Росіяни обстріляли Лимани на Миколаївщині – пошкодили будинки, поранили чоловіка
08:53
Майже половина поляків вважають ймовірним напад Росії на Польщу
Усі новини...