ЗСУ вже знищили понад 500 завербованих "вагнерівцями" російських ув'язнених – ЗМІ

П'ятниця, 4 листопада 2022, 20:07
ЗСУ вже знищили понад 500 завербованих вагнерівцями російських ув'язнених – ЗМІ
деякі з загиблих російських ув'язнених, колаж The Insider

Станом на початок листопада на війні в Україні загинуло понад 500 російських в'язнів.

Джерело: The Insider на підставі даних Українського центру вивчення та протидії гібридним загрозам і власних підрахунків

Деталі: Видання зазначає, що Український центр вивчення та протидії гібридним загрозам виявив і верифікував понад двісті листів за підписом одного з керівників ПВК Вагнера Андрія Трошева зі співчуттями сім'ям найманців, набраних "вагнерівцями" в російських колоніях.

Реклама:

До листів додається посмертна медаль "За відвагу", а самі документи, які в соцмережах часто публікують родичі, акуратно пронумеровані, що дає змогу робити висновки про їхню кількість.

The Insider вдалося зв'язатися з деякими родичами фігурантів списку загиблих. Вони підтвердили інформацію, що їхні близькі вирушили на війну з колоній і загинули на території України.

ВІДЕО ДНЯ

Спираючись на нумерацію документів, видання робить висновок, що менше ніж за місяць (із 18 вересня до 13 жовтня) Трошевим було надіслано щонайменше 224 листи зі співчуттями, а загалом до середини жовтня в Україні загинуло щонайменше 458 завербованих Євгеном Пригожиним ув'язнених.

"За останні три тижні в соцмережах було опубліковано десятки нових повідомлень від родичів ув'язнених про їхню загибель, тож на початок листопада їхня кількість точно перевищила 500, але скільки саме – невідомо, оскільки з середини жовтня ніхто з родичів не викладав фото нагород, де було б видно порядковий номер (імовірно, родичів попередили, що викладати фото документів про нагородження заборонено)", - пише The Insider.

При цьому, за оцінками "Важных историй" на кінець вересня, Пригожинська ПВК завербувала приблизно шість тисяч ув'язнених, і з них на той момент було вивезено щонайменше 2036 осіб. Це означає, що до жовтня ЗСУ знищили приблизно чверть російських в’язнів, які доїхали до фронту.

При цьому, за оцінкою Центру, загальна кількість загиблих в Україні найманців ПВК Вагнера (включно із зеками і звичайними найманцями) – від 800 до 1000 осіб.

The Insider опублікував імена і фото деяких загиблих ув'язнених, чию участь у війні й загибель вдалося довести за допомогою інформації, що є у відкритому доступі. Серед цих людей є засуджені за крадіжки та збут наркотичних речовин, а також ті, хто сидів за вбивства. Деякі родичі вбитих підтвердили The Insider, що ті справді відбували покарання в колоніях, були завербовані в ПВК і нещодавно загинули в Україні.

Передісторія:

  • 4 липня "Важные истории" повідомили, що в колоніях Санкт-Петербурга ув'язнених почали вербувати в "добровольці" для поїздки на війну в Україні у складі ПВК "Вагнера". Згодом в'язнів почали набирати по всій Росії.
  • Пізніше з'явилася інформація, що майже всі ув'язнені двох російських колоній, завербовані ПВК "Вагнера" на війну в Україні, загинули.
  • 14 вересня в мережі з’явилося відео, на якому наближений до Путіна олігарх Євген Пригожин, що також організував так зване ПВК "Вагнер", особисто закликає російських в’язнів воювати в Україні.   
  • 15 вересня Пригожин, коментуючи повідомлення про вербування ув'язнених для участі у війні в Україні, запропонував незгодних із таким вербуванням відправити на війну своїх дітей. "Або ПВК і зеки, або ваші діти", - заявив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування