Росія досі не допускає Червоний Хрест до українських полонених – омбудсмен

Вівторок, 17 січня 2023, 15:30
Росія досі не допускає Червоний Хрест до українських полонених – омбудсмен
ФОТО LIGHTROCKET VIA GETTY IMAGES

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Росія досі не допускає Червоний Хрест до українських полонених.

Джерело: Лубінець у Telegram

Дослівно: "МКЧХ досі не має доступу до військовополонених та цивільних заручників.

Реклама:

Однією з тем для обговорення з Омбудсманом Російської Федерації Тетяною Москальковою була тематика Міжнародного Комітету Червоного Хреста, зокрема, недопуску їхніх представників до військовополонених та цивільних заручників, яких утримує російська сторона".

Деталі: Лубінець повідомив, що запропонував Москальковій провести онлайн-зустріч, де будуть присутні два омбудсмени та керівники постійних моніторингових місій МКЧХ, як з Росії, так і з України.

Український уповноважений вважає, що ця зустріч потрібна для обговорення проблеми допуску і знаходження шляхів її вирішення, щоб представники моніторингових місій могли отримати доступ до українців на окупованих територіях. 

ВІДЕО ДНЯ

Лубінець також повідомив, що його пропозицію прийняли, але він ще чекає на погодження. 

Водночас, 17 січня російська омбудсманка Тетяна Москалькова раптово заявила, що не обговорювала з українським представником обмін полоненими.

Український уповноважений ще в кінці 2022 року говорив, що між ним і Москальковою запланована зустріч і вони перш за все будуть говорити про обмін полоненими, зокрема цивільними і пораненими.

Нагадаємо:

  • У січні уповноважені з України і Росії зустрілися в Анкарі. На зустрічі також був присутній омбудсмен Туреччини. За його словами, зустріч почалася із нападок Москалькової, яка звинуватила Україну у розгортанні війні, хоча 24 лютого російська армія вторглася в Україну. Також вона заявляла, що Україна і РФ могли б домовитися, але "Україну зіпсував Захід". Турецький омбудсмен Сереф Малкок заявив, що йому довелося втрутитися і зупинити її.
  • Він також повідомив, що Україна і Росія працюють над великим обміном, в якому загалом може взяти участь 1000 людей. За його словами, український омбудсмен передав російській стороні список із 800 осіб, а Москалькова передала Лубінцю список із 200 осіб.  
  • Малкок додав, що сторони обговорювали створення "гуманітарного коридору" у Стамбулі для будь-якого обміну.

Читайте також: Список цивільних, діти, репатріації поранених: Лубінець підбив підсумки переговорів з Москальковою

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...