Мовний омбудсман виступив проти перейменування Запоріжжя

Середа, 28 червня 2023, 12:28
Мовний омбудсман виступив проти перейменування Запоріжжя
фото ОВА

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь офіційно звернувся до міністра освіти і науки Оксена Лісового з проханням скасувати рішення Національної комісії зі стандартів державної мови, що містить рекомендацію розглянути перейменування Запоріжжя.

Джерело: пресслужба мовного омбудсмана

Деталі: Уповноважений закликає міністра доручити Нацкомісії зі стандартів у найкоротший термін ухвалити нове рішення, яке повністю відповідатиме пункту 11 статті 8 закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Реклама:

За словами Креміня, нинішньою рекомендацією Нацкомісія вийшла за межі визначених законом повноважень і її пропозиція не містить чітких рекомендацій щодо перейменування населених пунктів у більшості випадків.

Пряма мова: "Рішення Нацкомісії повинно містити перелік обов'язкових для перейменування назв населених пунктів, які не відповідають стандартам державної мови, а також чіткі рекомендації щодо їх перейменування.

Перелік Нацкомісії містить велику кількість назв населених пунктів, які відповідають стандартам державної мови, а саме: Запоріжжя, Перемога, Зоряне, Мирне, Травневе, Маяк, Молодіжне, Об'єднане тощо.

ВІДЕО ДНЯ

Крім того, "у більшості рекомендацій не пропонується правильний варіант назви, а міститься дивне формулювання "обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку", що не відповідає вимогам закону".

Довідково: Закон України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії" набуває чинності 27 липня 2023 року.

Він покликаний сприяти подоланню наслідків російської імперської політики в Україні та забезпечити приведення назв географічних об’єктів у відповідність до стандартів державної мови.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
16:02
У Всесвіті існує понад 135 типів сніжинок, але однакових не буває – Гідрометцентр
15:52
Окупанти оголосили "евакуацію" жителів Нової Каховки
15:49
На окупованій частині Запорізької області головний колаборант ще рік тому заборонив УГКЦ
15:44
У Лас-Вегасі колишній професор вбив трьох людей у кампусі: його ліквідували
15:42
Греція і Туреччина підписали декларацію про дружбу і добросусідство
15:40
У Сербії з′явилась філія руху Медведчука, яку очолив прихильник агресії РФ — ЗМІ
15:40
відеоВчепився за авто і катався на лижах: у Львові затримали переодягненого у бабусю ухилянта
15:33
Світ поляризується між Заходом та нафтогазовими диктатурами з Росіє: головне з COP28
15:12
Українці вірять у відбудову країни за 10 років, але занепокоєні корупцією - опитування
15:06
Підрив потягів на російському БАМі: ФСБ затримала білоруса і заявила, що він зізнався
Усі новини...