Bloomberg пише, що Зеленський досі не знизив вік призову, бо хоче почути чіткіший план від військових

Четвер, 30 листопада 2023, 15:00
Bloomberg пише, що Зеленський досі не знизив вік призову, бо хоче почути чіткіший план від військових
ПРИЗОВ НА СТРОКОВУ СЛУЖБУ, ІЛЮСТРАТИВНЕ ФОТО ГЕНШТАБУ ЗСУ

Агентство Bloomberg повідомляє, що президент Володимир Зеленський, незважаючи на тиск з боку військових, досі не підписав проголосований Радою у травні законопроект про зменшення граничного віку призову з 27 до 25 років, бо хоче побачити чіткіший план.

Джерело: агентство Bloomberg із посиланням на джерела, картка законопроекту на сайті Ради

Дослівно Bloomberg: "План призову більшої кількості чоловіків до армії лежить на столі президента Володимира Зеленського з червня. Лідер воєнного часу досі не піддавався тиску з боку військових і не підписав його.

Реклама:

Натомість минулого тижня Зеленський звернувся до свого уряду та вищого керівництва з проханням розробити більш комплексний пакет, який би краще відповідав потребам виснаженої війною нації, яка готується до бойових дій взимку.

Він знову відклав схвалений українським парламентом проект зниження призовного віку під час війни для чоловіків, які не мають військового досвіду, з 27 до 25 років.

…Небажання Зеленського підписувати закон пов'язане з його наміром побачити чіткий план того, чого його військові прагнуть досягти за допомогою призову, як будуть розподілені новобранці і як розробити ротацію для тих, хто пробув на полі бою 21 місяць, кажуть люди, знайомі з питанням".

ВІДЕО ДНЯ

Деталі: Згідно з карткою законопроекту на сайті Ради, його відправили на підпис президенту 5 червня. 

Агентство наголошує, що така затримка непокоїть військових. За їхніми оцінками, які наводить Bloomberg, цей закон дасть офіцерам, які займаються призовною кампанією, доступ до додаткових 140 тисяч потенційних призовників. 

Також агентство згадує заяву головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в статті для The Economist, що нинішні правила призову містять прогалини, які дозволяють українцям "ухилятися від своїх обов'язків". Залужний у статті заявляв про необхідність розширити категорії громадян, які можуть бути призвані.

Агентство наголошує, що українське військове керівництво отримало підтримку від союзників у питанні розширення призову. Зокрема, колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес у своїй статті для The Telegraph у жовтні закликав Київ залучати більше молодих людей до призову, щоб перемогти у війні, порівнюючи ці зусилля з тактикою Кремля.

Пряма мова Воллеса: "Я розумію бажання президента Зеленського зберегти молодь для майбутнього... Але справа в тому, що Росія приховано мобілізує всю країну".

Передісторія: 

  • Пропозиції щодо зменшення граничного віку з 27-ми до 25-ти років розробило Міноборони на початку травня.
  • 5 травня Кабінет міністрів схвалив зміни до законопроєкту "Про військовий обов'язок та військову службу", зменшивши граничний вік.
  • В кінці травня за зменшення граничного віку призовників проголосувала Рада.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування