Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Росіяни виробляють в місяць близько 115-130 стратегічних ракет – Скібіцький

Понеділок, 15 січня 2024, 13:15
Росіяни виробляють в місяць близько 115-130 стратегічних ракет – Скібіцький
ПРЕДСТАВНИК ГУР ВАДИМ СКІБІЦЬКИЙ. ФОТО МЕДІАЦЕНТРУ "УКРАЇНА - УКРІНФОРМ"

Заступник начальника ГУР МОУ Вадим Скібіцький розповів, що окупанти виробляють на місяць близько 115-130 стратегічних ракет і приблизно стільки ж ракет оперативно-тактичного класу (на кшталт Х-31, Х-59). 

Джерело: генерал-майор заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький в інтерв'ю "РБК-Україна"

Пряма мова: "Вони не змогли суттєво наростити ці обсяги. Наразі максимальні показники залишаються такими ж – це близько 115-130 стратегічних ракет. Однак вони можуть відрізнятись в залежності від місяця. Рівень виробництва залежить від завантаження потужностей, від комплектуючих, адже дуже багато деталей – у тих же Х-101, "Кинжала", "Калібра" – іноземного виробництва".

Реклама:

Росія багато втратила саме за рахунок того, що її підприємства, які займались постачанням комплектуючих, перебувають під міжнародними санкціями. А своїми аналогами вона не може покрити власні потреби. Знову ж таки, наприклад, у грудні вони взагалі не виробляли деякі види ракет – був нульовий показник – як плановий, так і фактичний".

Деталі: За словами Скібіцького, наразі Росія намагається тримати певний стратегічний резерв. Як правило, це близько 30% від тих запасів, що в них є.

Зокрема, з середини вересня росіяни не застосовували ні Х-101, ні "Калібр": "Відбувалось накопичення цих ракет".

ВІДЕО ДНЯ

Щодо випущених крилатих ракет, то представник ГУР розповів, що під час атак фіксувались вироби III, IV кварталу випуску: "Це вкотре свідчить про те, що в них запаси не дуже великі, і те, що виробляється, відразу застосовується проти нашої держави".

Крім того, росіяни вироблять близько 100-115 оперативно-тактичного класу (на кшталт Х-31, Х-59 тощо).

За його словами, окупанти виробляють всю лінійку – Х-31, Х-35, Х-29, Х-59, ці ракети виробляються здебільшого з російських комплектуючих: "Це ракета зовсім іншого класу – вона не стратегічна. Це керовані авіаційні ракети. Відповідно, і цілі, для яких вони можуть застосовуватись, теж інші. Ці ракети – Х-31 і Х-59 – спрямовані насамперед на засоби протиповітряної оборони, на наші радіолокаційні станції, які необхідно уразити ворогу перед або під час нанесення масованих ударів".

Нагадаємо: 

  • У січні з'явилася інформація, що Росія почала застосовувати ракети, які купує в КНДР. 
  • Українські слідчі отримали перші попередні докази того, що Росія могла використати ракети виробництва КНДР при обстрілі Харкова 2 січня.
  • Скібіцький розповів, що наразі в Україні немає доказової бази про наявність в Росії ракет, які постачає Північна Корея, але в ГУР точно знають про існування таких угод. 
  • Головне управління розвідки Міноборони України не фіксує збільшення виробних сроможностей Росії у виготовленні ракет, однак констатує, що РФ зберігає можливість використовувати ці ракети для масованих обстрілів України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: