Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

СБУ взялася розібратися, хто прослуховував і стежив за представниками Bihus.Info

Середа, 17 січня 2024, 15:30
СБУ взялася розібратися, хто прослуховував і стежив за представниками Bihus.Info
СБУ. ілюстративне фото "Радіо Свобода"

Служба безпеки України заявила, що розслідує обставини незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту Bihus.Info.

Джерело: пресслужба СБУ

Дослівно: "За даним фактом відкрите кримінальне провадження згідно ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації).

Реклама:

На переконання СБУ, прозора і безперешкодна робота незалежних і фахових ЗМІ є важливою умовою розвитку України, як демократичної держави".

Деталі: У спецслужбі наголосили, що "подібним фактам стеження слід дати правову оцінку, незалежно від того, були чи ні в матеріалах прихованої зйомки оприлюднені факти можливого порушення закону, які стосуються обігу наркотичних речовин".

Оцінку ж цьому, за словами СБУ, можуть дати виключно правоохоронні органи згідно своєї підслідності.

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія:

  • 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info ймовірно вживають наркотичні речовини, керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, здадуть тести на вживання наркотиків. 
  • Пізніше Бігус заявив, що після спілкування з фігурантами відео з’ясувалося, що за членами редакції Bihus.Info стежили близько року, а фрагменти перехоплених розмов змонтували з кількох епізодів, між якими пройшли місяці.
  • Парламентський комітет з питань свободи слова обіцяв направити запит до Служби безпеки України задля з’ясування причетних до стеження за журналістами Bihus.Info.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: