Зеленський дорікнув Заходу за "Орєшнік" в Білорусі, місця розташування якого відомі Україні

- 19 грудня, 15:14
Володимир Зеленський, фото: Getty images

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна знає, де на території Білорусі буде розміщено ракетний комплекс "Орєшнік", натякнув, що є розуміння, як протидіяти цьому типу зброї і водночас дорікнув західним партнерам, чому вони не ввели санкції проти компаній, які постачають комплектуючі для "Орєшніка".

Джерело: Зеленський на спільній з президентом Польщі Каролем Навроцьким прес-конференції у Варшаві в п'ятницю

Пряма мова Зеленського: "Завершується переміщення "Орєшніка" на територію Білорусі. Ми розуміємо, де це буде, де буде розміщення. Ми інформацію передаємо нашим партнерам. Думаю, партнери самі можуть оцінити цю загрозу і зрозуміти, як їм на це реагувати".

Деталі: За словами президента, Україна попереджала європейських і американських партнерів про розміщення "Орєшніка" в Білорусі. "Ми показували дистанцію, на яку буде діяти "Орєшнік". Це загроза багатьом європейським країнам, включаючи Польщу, Німеччину, і інші країни", - сказав Зеленський.

Він нагадав, що Росія уже застосовувала "Орєшнік" в Україні і що його не зіб'єш дронами, але "ми розуміємо, як з цим боротися".

Водночас Зеленський сказав, що Україна просила західних партнерів ввести санкції проти компаній, які постачають компоненти для "Орєшніка" і без яких Росія розвивати виробництво "Орєшніка" не може.

"Я не бачив цих введених санкцій, якщо чесно, Поки що вважаємо, що Росія буде продовжувати виробляти "Орєшнік". Слава Богу, вона ще неспроможна його багато виробляти, незважаючи (на те), які би вона закиди не робила", - сказав президента.

Він додав, що якщо західні партнери, включно зі США докладають "багато дипломатичних зусиль щодо закінчення війни, то чи можуть наші партнери так само тиснути на Росію, щоб вона не розміщувала ближче до Європи до кордонів з Польщею "Орєшнік".

Нагадаємо: Пере цим самопроголошений президент Олександр Лукашенко заявив, що в Білорусь у середу доставили з Росії ракетний комплекс "Орєшнік".

Передісторія:

  • 17 грудня Глава Кремля Володимир Путін заявив, що ракетний комплекс "Орєшнік" буде поставлено на бойове чергування до кінця 2025 року.
  • 31 жовтня стало відомо, що в ніч із 8 на 9 липня 2024 року на полігоні "Капустін Яр" сили Головного управління розвідки, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки знищили одну з трьох російських балістичних ракет середньої дальності "Орєшнік".
  • За даними Повітряних сил, під час ракетної атаки на місто Дніпро 21 листопада 2024 року РФ застосувала міжконтинентальну балістичну ракету. Джерела "УП" повідомили, що це могла бути ракета "Рубеж", яка є потенційним носієм ядерного заряду.
  • Господар Кремля Володимир Путін у зверненні 21 листопада заявив, що під час ранкової атаки на Дніпро росіяни застосували ракету середньої дальності "Орєшнік".
  • Сполучені Штати офіційно підтвердили, що Росія вдарила по Дніпру вранці 21 листопада балістичною ракетою, яка була створена на основі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 "Рубеж".
  • 22 листопада Головне управління розвідки Міноборони заявило, що 21 листопада держава-агресор Росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу "Кедр".
  • 28 листопада Путін заявив про нібито початок серійного виробництва системи "Орєшнік". Лідер Кремля сказав, що може застосувати ракету "Орєшнік" по "центрах ухвалення рішень у Києві".