"Ранкова доза" духовності. Митрополит Епіфаній радить "Добротолюбіє"

791 перегляд
Середа, 18 грудня 2019, 08:00

Різдво - це не тільки святкові ярмарки і коляда. Це ще чудовий шанс навести лад у своїх думках. Адже великому святу передує великий піст - час для смирення і духовного зростання.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній:

"Зараз особливий час посту перед Різдвом, і Церква не випадково встановлює такі періоди. Вони потрібні для того, щоб ми духовно очистились і навіть фізично себе обмежували. Ми не можемо по-справжньому постити, якщо ми не будемо стримуватись тілесно – боротися зі своїми пристрастями. 

Піст – це не дієта. Він в основному складається з духовної частини. Тому напередодні такого величного свята як Різдво Христове Церквою встановлено 40-денний піст, щоб ми достойно підготувалися до зустрічі такої величної події – приходу у світ обітованого месії - Христа Спасителя. 

І протягом цього часу, кожен повинен духовно вдосконалюватися. Є маса літератури духовного спрямування. 

Я би рекомендував почитати "Добротолюбіє", тому що це така духовна скарбниця, в якій ми можемо почерпнути відповіді напевно, що на всі питання. Там є цитати святих отців, пояснення різних духовних речей.

"Добротолюбіє" складається з 4 томів, то його вистачить і на декілька постів. 

Але починати слід з елементарного. "Добротолюбіє" – це добро і любов, які повинні панувати в житті кожної людини. Якщо немає любові і якщо людина недобра, то тоді вона не може сказати, що є справжнім християнином".

"Ранкова доза" погортала "Добротолюбіє" і пропонує вам почати день із видатного твору святого Антонія  "Про доброморальність і святе життя у 170 главах".

"РАНКОВА ДОЗА" ПЕРЕХОДИТЬ У СВЯТКОВИЙ РЕЖИМ. СВІЖІ ВИПУСКИ БУДУТЬ ВИХОДИТИ У ПОНЕДІЛОК, СЕРЕДУ І П'ЯТНИЦЮ. 

Літературний подкаст "Ранкова доза" - це спільний проект "Української правди" та Українського інституту книги.

Вранці о 8 годині шукайте нас на сторінка "Української правди" у SoundCloud та Facebook.

Щонеділі підсумковий випуск за тиждень можна знайти на YouTube УП.

А також все-все-все і щодня є на подкаст-платформах Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Spotify, Breaker, Pocket Casts, RadioPublic, Overcast.

powered by lun.ua

Якщо ви втомилися слухати новини - то пора слухати книжки.

Літературний подкаст "Ранкова доза" - це спільний проект "Української правди" та Українського інституту книги.

Щоранку о 8 годині відомі митці, письменники, політики, блогери чи спортсмени розкажуть вам свою улюблену літературну історію. Щоранку ви отримаєте шанс подорожувати між різними країнами і епохами, не виходячи з дому.

"Ранкова доза" змінить ваш ранок, змінить вас і, можливо, змінить ваше життя. 

Але будьте обачні, "Ранкова доза" краси викликає залежність.