Show must go on

0 просмотров
Вторник, 19 января 2010, 17:50
Александр Пиддубный
журналист, для УП

Частина виборців (які вміють користуватися Інтернетом та знають що таке різноманітні соціальні служби) потихеньку починають посипатися попелом - мовляв, результат першого туру - це жах.

Згадуючи старий анекдот, залишається лише додати - "після посипання, варто закутатись у простирадло і повільно повзти на цвинтар. - А чому повільно? - Щоб не створювати паніки".

Нинішнє життя швидкозмінне та багатоподієве. Перший тур ми вже пройшли і побачили чого найбільше хоче електорат - він хоче хліба, м'яса і грошей. Він хоче дешевих кредитів та ситого спокою з пивом перед телевізором, або з шашликом на березі загидженої водойми.

Наступні три тижні до другого туру виборів в Україні будуть тижнями випаленої землі. Ані Тимошенко, ані Янукович цього разу не поступляться один одному - занадто високі ставки.

Спочатку буде слово: перемовини із кандидатами другого та третього ешелонів, брудний піар, війни компроматів, інтенсивні таємні переговори із суддями та членами виборчкомів.

Потім буде діло: ближче до розв'язки Тимошенко раптово знаходитиме бюджетні гроші на різні потреби, а Янукович розкриватиме такі "корупційні урядові схеми".

Врешті, настане день голосування - під безпрецедентно прискіпливим оком обох таборів до кожного голосу та кожного порушення. Кожна дільниця стане ареною змагань шпигунів та СМЕРШу, диверсантів та контррозвідників.

Штаби працюватимуть в цілодобовому режимі, але ця робота різнитиметься - штаб Януковича працюватиме над збільшенням розриву із Тимошенко, штаб Тимошенко працюватиме над мінімізацією розриву.

Штаб Януковича влаштує різниця від 7%, щоб унеможливити оскарження результатів виборів та легітимізувати свою перемогу у очах міжнародного товариства. Штаб Тимошенко задовольнить відставання від Януковича максимум на 3%, щоб оскаржити цю різницю в різноманітних судах і заявляти на весь світ про фальсифікації.

Другий тур продемонструє, що насправді шукачам перемоги важливий не так електорат, який їх обирає, як важелі його утримування, нарощування, а відтак, системи нападу і захисту у вирішальних судових боях.

Грубо кажучи, в другому турі у смертельній битві зійдуться велетенські, складні та багаторівневі механізми між якими опиниться Україна. В разі незначної різниці між Януковичем та Тимошенко (можливо до 5%), механізми здатні увійти в такий (в т.ч. судовий) клінч, що помаранчева революція видасться дитячою забавкою.

Судові "розбірки" можуть тривати чи не місяцями. На цьому фоні економіка України повільно скочуватиметься в прірву. Спроби помирити кандидатів будуть марними.

Врешті, після низки виснажливих круглих столів, сторони сядуть за стіл переговорів та домовляться про зміни до Конституції, про третій тур, а також одночасні парламентські та місцеві вибори. І не факт, що електорат вже обиратиме фаворитів - адже він так і не отримає обіцяного.

P.S.: А на завершення катарсис - сидітимуть Дід і Бабка, та й споглядатимуть розбите корито.

Олександр Піддубний, журналіст, для УП

Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)