Ответ "иванам"

27 просмотров
Среда, 17 марта 2010, 12:08
Данута Костура
для УП

Пройшло вже чимало часу після виборів, а все ще не стихають істеричні звинувачення з боку тих, хто потерпів поразку. Знайшли винуватця у своєму програші – тих, хто "не підтримав жодного".

Особливо дістається Віктору Ющенку і його прихильникам. Бичування і шельмування продовжуються.

Не хотілося відповідати, скочуватися до рівня нахабних вискочок, "кайдаших" з вусами, чи "іванів, які б’ють не туди".

Та все ж рішилася. Від імені, принаймі, однієї частини з того мільону ста тринадцяти тисяч п’ятидесяти одного громадянина, які знайшли у собі мужність не підтримати жодного.

Тієї частини, яка не здалася. Навіть тоді, коли агітаційні крапки у команді теперішнього президента ставили відверті україноненависники.

Саме завдяки цим українофобам переможці недорахувалися декількох відсотків. Бо, почувши і уявивши їх у владі, звичайно, що треба було мати мужність не проголосувати за "менше зло".

Технологія по додачі голосів конкурентці – спрацювала бездоганно.

В нагороду за відібрані у себе ж голоси, українофоби отримали посади. Серед яких – одне з найчільніших крісел в області ідеології. Де буде вправлятися у своїй нелюбові людина, чиє прізвище стало узагальненим в розумінні неприйняття усього українського.

Ось такі чудасії. Але це вже проблема переможців.

Та вернемося до наших "баранів".

На 19-му році незалежності ми вже можемо позволити собі розкіш подивитися на політику крізь моральну призму. Це на початку перебудови можна було почути у середовищі нацпатріотів – мовляв, хай би вже були ті комуністи, аби говорили українською.

Я стояла на Майдані серед щасливих людей, дратуючи близьких своєю тривогою. Позаду були синьо-жовті майдани. З неменшим щастям. І з неминучим розчаруванням. Яке чекало і цих щасливих у своєму громадянському пориві людей. Занадто великими були їх очікування. І занадто великими були апетити тих, хто стояв поруч Ющенка.

Головний приз дістала головна соратниця.

Бути глибоким знавцем газових дерибанів, мати ораторські здібності і талант акторки – цього явно замало для керування економікою такої великої, розхристаної держави.

Вона постаралася убезпечити себе від несподіванок. Неспроста ще на інавгурації були розставлені групки, які скандували її ім’я. Бо вже тоді грала свою гру. Без правил. Думається, що колись народ прочитає всю хроніку підлостей щодо президента. Порядність, як правило, програє у протистоянні з непорядністю. До часу.

І зчудується своїй довірливості і всепрощенню.

Як трактувати її таємні переговори з такою ненависною, на словах, опозицією, щоб згодом поділити владу на двох? Це не був дзвіночок. Це вже був набат.

Як трактувати недопущення її фракцією виступу президента у парламенті? І таких питань безліч. Чи тотальна критика президента саме її силою, до якої вправно долучилися і "незалежні" експерти. А згодом виявилось, що за ними стирчать вуха БЮТу.

Було соромно і сумно спостерігати за урядом без чільних міністрів на показових засіданнях. Під її хіхікання відійшли під опіку Росії Промінвестбанк, ІСД. Набрано кредитів, держава без бюджету.

Зате всюди була вона із своїм незмінним популізмом і несмаком у вигляді сердечок, білих шат, рицарських обладунків, тигрюлями, епатажною косою тощо. Не уявляю, при яких умовах могли б погодитися на таке себепредставлення  європейські жінки-політики.

У разі обрання її президентом все питомо українське набрало б таких же фальшивих і кітчевих форм. Ми боролися б за право існування українського середовища за допомогою вже легалізованої брехні, кидків, нещирості. Під її догідливе хіхікання відійшли б під опіку Росії інші українські знакові підприємства.

У кожного своя шкала цінностей.

Для тих нацпатріотів, хто не підтримав жодного – очевидно, на першому місці стояли моральні приписи. Які, зокрема, говорять, що нічого путнього не вийде, якщо рушієм справи буде брехня, нечесність, нещирість.

Що особливо важливо у такій тонкій матерії, як патріотизм.

Данута Костура, для УПpowered by lun.ua
"Мертвые души" среди получателей государственных выплат. Как их обнаружить?
Что такое верификация государственных расходов? Ответы на топ-5 вопросов. (укр.)
Госизмена в Минэкономики и сорванное производство снарядов: при чем здесь люди Пашинского?
Пока государственная компания "Артем" ждет оборудования из США, право поставлять снаряды для "Гиацинт" вооруженных сил получила частная фирма ООО "Рубин 2017". Разбираемся, при чем здесь Пашинский и его люди. (укр.)
Что может пойти не так при обновлении НАПК?
Риски в процессе обновления НАПК остаются. Для их предотвращения в большинстве случаев может помочь только должное внимание со стороны общественности и международных партнеров. (укр.)
Фонд энергоэффективности: что нужно знать ОСМД и управляющим
Новая программа фонда предусматривает выделение грантов на энергомодернизацию многоквартирных домов. Далее — ответы на главные процедурные вопросы. (укр.)
Веселые старты президента Зеленского в судах
Зеленский внес в парламент законопроект, который должен исправить ошибки, допущенные предыдущей властью, и обеспечить реальную независимость судей. Как изменился законопроект между первым и вторым чтением, прислушались ли депутаты к советам экспертов и были ли изъяты недостатки – объясняем. (укр.)
Маленькая война для Эрдогана: зачем Турция обострила конфликт в Сирии
На фоне падающей популярности правящей партии президенту Турции была нужна маленькая победоносная война. Однако не совершил ли Реджеп Эрдоган самую большую политическую ошибку в своей жизни?
Как распущена ВККС пытается оставить на должностях 75 нечестных судей
17 октября у ВККС соберутся активисты в костюмах нечисти и судейских мантиях, чтобы показать людей, которым квалифкомиссия хочет позволить судить пожизненно. (укр.)