Идем к нему, к живому...

11 просмотров
Четверг, 10 марта 2011, 14:58
Данута Костура
для УП

Цього року вшановування 197-го дня народження Тараса Шевченка збіглося з круглою датою – 10 років акції "Україна без Кучми". Багато в чому неоднозначна, вона поставила багато питань і до організаторів, і до виконавців. Питань, на які досі не маємо відповідей. Та й, мабуть, не матимемо.

У всьому цьому клубку неоднозначностей однозначною була підлість. Підлість, яку тоді вчинили до довірливих, порядних, патріотично налаштованих хлопців.

Деякі з тих 19 засуджених зібралися 9 березня цього року під прапорами УНА-УНСО біля пам’ятника Михайлу Грушевському і рушили до Тараса в колоні, яку очолив їх побратим Ігор Мазур, теперішній голова київської організації.

"Слава Богу, що вони ще є", – мовила жінка, яка стояла біля пам’ятника Шевченку.

Виступило багато промовців. Серед них учасники акції УбК, представники громадських організацій, партій, просто громадяни, які не могли не виступити.

Анатолій Паламаренко, як завжди блискуче, прочитав твори поета. Деякі люди покладали квіти, інші вирішили зробити це після мітингу. Для багатьох з них прихід до Тараса в дні його народження та перепоховання давно став потребою і традицією.

Пригадалися 70-ті роки, часи, коли пройтись у ці дні повз пам’ятник вже було вчинком. А тим більше поставити квіти до його підніжжя. Якось один хлопець поставив і побіг. А за ним – два плечистих хлопці, які невідомо звідки взялись. Квіти до пам’ятника були викликом і загрозою для системи.

Для кожного періоду Тарас Шевченко – символ любові до свого народу, до своєї Вітчизни. Яка непроминуща і запитана завжди.

Данута Костура, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)