ВО "Свобода": инструкция по использованию

19 просмотров
Пятница, 13 мая 2011, 10:13
Роман Максименко
Ровно

Особисто мені відверто смішно спостерігати за черговими перформансами "вільних" Олега Тягнибока. Тим більше, якщо вони аж надто прогнозовані.

Раніше мучили сумніви. Не вірив, що настільки переконливий у своїх виступах лідер ВО "Свобода" має відношення до груп впливу Партії регіонів. Але... Після подій, що відбулися 9 травня, будь-які сумніви розвіялися. Для мене стало очевидно, що "Свобода" – це найдорожчий та найтриваліший політичний проект-технологія партії президента України.

І справа не в тому, що активісти політичної сили Тягнибока намагалися здійснити самосуд над людьми, які мали необережність вдягнути Георгіївські стрічки до Свята Перемоги у Львові.

Справа в тому, що якби партійний актив думав про свої перспективи – то не маніпулював би націоналістичними ідеями, використовуючи радикальні методи для задоволення своїх, у даному випадку, примітивних інтересів.

І не тільки на Західній Україні. На Сході представники ВО "Свобода" намагалися спровокувати конфлікт, використовуючи примітивні, навіть у чомусь дитячі методи: нецензурний розпис монументів та зйомку відео зі спаленням радянської символіки.

Я не є апологетом ані дій нинішньої влади, ані особистої позиції Януковича щодо необхідності канонізації культу червоного прапору Перемоги. Я лиш розумію, що випадковостей у політиці майже не буває. Тому, аналізуючи події 9 травня, напрошуються наступні висновки:

1. Занадто радикальна форма протесту активу "Свободи" відвернула від їхнього партійного бренду частинку ліберальних мешканців Заходу України. Це свідчить про "чиєсь" цілеспрямоване бажання географічно локалізувати електорат Тягнибока в Тернопільській, Львівській та частково Франківській областях.

2. Миттєва реакція "говорящей головы" ПР Ганни Герман на події у Львові та звинувачення у провокації Юлії Тимошенко, насправді говорить про прагнення функціонерів партії Януковича відібрати ще хоча б відсоток західного електорату у "ТигрЮлі". Водночас – зміцнити позиції "Свободи" у західному регіоні, які, щоправда, ніколи не стануть непохитними. І це чудово розуміють на Банковій;

3. Провокації в Донецьку – це ще один доказ того, що ПР втрачає східний електорат. Тому й намагається згуртувати виборців Лівобережжя навколо ідеї боротьби проти "спільного ворога", який начебто прагне нав'язати всім "свої" націоналістичні концепти та силоміць українізувати російськомовну частину громадян України.

У даному контексті найбільше жаль регіональних активістів та простих прихильників "Свободи". Адже вони й справді щиро вірять у те, що Тягнибок і Ко "змете" із політичної арени все українофобське.

Що ж вдієш...

Поки ми будемо мислити примітивними категоріями, професія політичного технолога буде популярною в Україні.

Роман Максименко, Рівне, спеціально для УПpowered by lun.ua
Три ошибки власти в эпоху карантина
С самого начала объявления эпидемии и карантина мы наблюдали за отсутствием четкой системы и стратегии, которой бы следовала власть. Скандал в Новых Санжарах, утрата коммуникации с мэрами Черкасс, Одессы и Харькова, заявления чиновников, которые противоречили одна другой, – эти и другие ошибки власти следует учесть на будущее. (укр.)
Опыт выздоровления от депрессии. Истории четверых людей, которые были рядом
Об опыте борьбы с депрессией, или Почему важно в таких ситуациях быть рядом. (укр.)
Пост-карантин: стоит ли разводиться?
Люди в изоляции столкнулись с тем, что и в семье, оказывается, не так все радужно, и поднять себя с постели можно только при наличии жесткого начальника.
Голосование за Совет общественного контроля при ГБР: выборы после выборов
Почему голосование за Совет общественного контроля при ГБР может стать шагом назад и предвестником нового формата "выборов". (укр.)
Не только для Запада: как праймериз могут открыть новые возможности для Украины
"Слуге народа" стоит рассматривать праймериз не как инструмент для решения одноразовой задачи, а как пилотный проект, который в дальнейшем сможет эффективно использовать государство. (укр.)
Паспорт и идентификационный код с 14 лет как получить и что это меняет в жизни подростка
До сих пор процесс оформления паспорта и номера карты налогоплательщиков (идентификационного кода) оставался архаичным. Подросткам и их родителям нужно было проходить бюрократический квест и абсурдно тратить время. (укр.)
Подробная генеральная застройка, или Два круга ада
Что делать, дабы интересы владельцев участков и недвижимости были учтены в градостроительной документации. (укр.)
Реклама: