ВО "Свобода": інструкція з використання

19 переглядів
П'ятниця, 13 травня 2011, 10:13
Роман Максименко
Рівне

Особисто мені відверто смішно спостерігати за черговими перформансами "вільних" Олега Тягнибока. Тим більше, якщо вони аж надто прогнозовані.

Раніше мучили сумніви. Не вірив, що настільки переконливий у своїх виступах лідер ВО "Свобода" має відношення до груп впливу Партії регіонів. Але... Після подій, що відбулися 9 травня, будь-які сумніви розвіялися. Для мене стало очевидно, що "Свобода" – це найдорожчий та найтриваліший політичний проект-технологія партії президента України.

І справа не в тому, що активісти політичної сили Тягнибока намагалися здійснити самосуд над людьми, які мали необережність вдягнути Георгіївські стрічки до Свята Перемоги у Львові.

Справа в тому, що якби партійний актив думав про свої перспективи – то не маніпулював би націоналістичними ідеями, використовуючи радикальні методи для задоволення своїх, у даному випадку, примітивних інтересів.

І не тільки на Західній Україні. На Сході представники ВО "Свобода" намагалися спровокувати конфлікт, використовуючи примітивні, навіть у чомусь дитячі методи: нецензурний розпис монументів та зйомку відео зі спаленням радянської символіки.

Я не є апологетом ані дій нинішньої влади, ані особистої позиції Януковича щодо необхідності канонізації культу червоного прапору Перемоги. Я лиш розумію, що випадковостей у політиці майже не буває. Тому, аналізуючи події 9 травня, напрошуються наступні висновки:

1. Занадто радикальна форма протесту активу "Свободи" відвернула від їхнього партійного бренду частинку ліберальних мешканців Заходу України. Це свідчить про "чиєсь" цілеспрямоване бажання географічно локалізувати електорат Тягнибока в Тернопільській, Львівській та частково Франківській областях.

2. Миттєва реакція "говорящей головы" ПР Ганни Герман на події у Львові та звинувачення у провокації Юлії Тимошенко, насправді говорить про прагнення функціонерів партії Януковича відібрати ще хоча б відсоток західного електорату у "ТигрЮлі". Водночас – зміцнити позиції "Свободи" у західному регіоні, які, щоправда, ніколи не стануть непохитними. І це чудово розуміють на Банковій;

3. Провокації в Донецьку – це ще один доказ того, що ПР втрачає східний електорат. Тому й намагається згуртувати виборців Лівобережжя навколо ідеї боротьби проти "спільного ворога", який начебто прагне нав'язати всім "свої" націоналістичні концепти та силоміць українізувати російськомовну частину громадян України.

У даному контексті найбільше жаль регіональних активістів та простих прихильників "Свободи". Адже вони й справді щиро вірять у те, що Тягнибок і Ко "змете" із політичної арени все українофобське.

Що ж вдієш...

Поки ми будемо мислити примітивними категоріями, професія політичного технолога буде популярною в Україні.

Роман Максименко, Рівне, спеціально для УПpowered by lun.ua
Три помилки влади в епоху карантину
Із самого початку оголошення епідемії та карантину ми спостерігали за відсутністю чіткої системи та стратегії, якій би слідувала влада. Скандал у Нових Санжарах, втрата комунікації з мерами Черкас, Одеси та Харкова, заяви урядоців, які суперечили одна одній, – ці та інші помилки владі слід врахувати на майбутнє.
Досвід одужання від депресії. Історії чотирьох людей, які були поруч
Про досвід боротьби з депресією, або Чому важливо в таких ситуаціях бути поруч.
Пост-карантин: чи варто розлучатися?
Люди в ізоляції зіткнулися з тим, що і в сім'ї, виявляється, не так все райдужно, і підняти себе з ліжка можна тільки при наявності жорсткого начальника. (рос.)
Голосування за Раду громадського контролю при ДБР: вибори після виборів
Чому голосування за Раду громадського контролю при ДБР може стати кроком назад і передвісником нового формату "виборів".
Не тільки для Заходу: як праймеріз можуть відкрити нові можливості для України
"Слузі народу" варто розглядати праймеріз не як інструмент для вирішення одноразової задачі, а як пілотний проєкт, який у подальшому зможе ефективно використовувати держава.
Паспорт та ідентифікаційний код з 14 років: як отримати та що це змінює в житті підлітка
Дотепер процес оформлення паспорта та номера картки платників податків (ідентифікаційного коду) залишався архаїчним. Підліткам та їхнім батькам потрібно було проходити бюрократичний квест і абсурдно витрачати час.
Детальна генеральна забудова, або Два кола пекла
Що робити, аби інтереси власників ділянок та нерухомості були враховані в містобудівній документації.
Реклама: