Моссад, ФСБ, КГБ, МИ5 и другие Welcome to Ukraine!

122 просмотра
Четверг, 25 октября 2012, 16:00
Марина Говорухина
PR-менеджер Украинского Хельсинского союза по правам человека

Моссад, ФСБ, КДБ, МІ5 та інші представники спецслужб країн світу! МВД дякує вам за увагу, приділену нашій країні.

Ми поважаємо ваш небезпечну, вкрай необхідну працю. Ви можете красти людей з нашої території, а ми будемо називати це спецоперацією, і готові закрити очі на такі ваші дії.

Ми маємо успішний досвід подібних "закривання очей". Ми хочемо, аби ви почувалися в нашій країні якомога комфортніше! Цьом!

Саме так можна трактувати заяву керівника управління по зв’язкам з громадськістю Володимира Поліщука, який сказав наступне: "тут не злочинці викрадали, не терористи, а це була проведена операція інших силовиків на території України".

"Якби злочинці викрали людину, то в цьому випадку стовідсотково порушення кримінальної справи, а якщо це дії правоохоронців іншої держави, то я не думаю, що спецслужби не повинні ділитися своїми планами щодо цих дій", - заявив він.

Фактично МВС вустами прес-служби дав добро всім іноземним спецслужбам робити подібні дії, знаючи, що на Україні їх за це не покарають.

Не зважаючи на те, що були порушені всі процедури, які мали бути проведені в такій ситуації: рішення з приводу оголошення в міжнародний розшук, запит про арешт та екстрадицію підозрюваного тощо.

За словами Михайла Тарахкала експерта Української Гельсінської спілки з прав людини "Викрадення людини на території України іноземними спецслужбами – це серйозне порушення прав людини. Це принижує Україну як державу. Фактично Україна визнала, що на нашій території безкарно діють іноземні спецслужби, і роблять все що забажають.

Інше питання – якщо до викрадення причетна вітчизняна служба безпеки. Тоді виходить, що в нашій державі закони діють не для всіх. І якщо чиновники захочуть, вони можуть при відсутності правових підстав вислати будь-яку людину. І це тільки перший крок. А якщо далі хтось буде заважати – його можна примусити щезнути, чи позбавитись якимось іншим чином.

Визнання МВС того, що на території України викрали людину і відмова порушувати кримінальну справу означає відсутність бажання розслідувати випадок, що стався. І жодних пояснень цьому немає".

Слід зазначити, що це не перше викрадення людей спецслужбами з території України. Так в грудні 2009 року був викрадений біженець з Узбекістану Хамідулло Тургунов, а в 2011 році, імовірно силами МОССАДУ було здійснене викрадення палестинця Дірара Абу-Сісі.

Як же реагують на це українські спецслужби? Ніяк.

Як припускає координатор громадської організації "Проект Без кордонів" Ірина Федорович, СБУ або нічого не робить, або допомагає закордонним колегам. В обхід закону. Але і бездіяльність і активна участь у викраденні людей іноземними спецслужбами є загрозою національній безпеці України.

Фактично такі дії держави означають, що і надалі з України будуть викрадатися чи зникати люди. І боротися з цим ніхто не збирається. Адже треба підтримувати дружні стосунки з сусідніми державами…

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)