По проторенной дорожке?

49 просмотров
Среда, 26 декабря 2012, 13:01
Степан Хмара
правозащитник, политзаключенный советских концлагерей, народный депутат І, ІІ и IV созывов, герой Украины

Днями двічі голова Верховної Ради України пан Рибак заявив, що вибори закінчилися, це вже історія і нехай ними тепер займаються історики та політологи.

Дивно не те що він це говорить. Дивно, що реакції депутатів опозиціонерів не було. Мабуть треба розуміти, що вони згодні з такою його оцінкою. Якщо це так, то сумна перспектива в опозиції. Адже питання виборів незавершене. 

А нині все продовжується за планом мафії – регіоналів: вибори сфальшовані настільки, що Регіони шляхом шахрайства зліпили свою "більшість". Поки що ніхто не покараний за брутальне порушення законності під час виборчого процесу.

Опозиція щось собі мугикає, але нічого не робить, аби відновити крок за кроком конституційний лад, зруйнований донецькою мафією на чолі з Януковичем.

І починати це треба зі створення нормальних умов для проведення демократичних, чесних виборів. Та це стане можливим лише в тому випадку, коли будуть покарані організатори та виконавці фальсифікацій результатів виборів.

Виконавці в багатьох округах відомі. А ось про головного організатора шахрайств виборчого процесу – ЦВК – опозиція мовчить.

А мала б вже давно домагатися порушення кримінальної справи проти голови ЦВК пана Шаповала, принаймні за категоричну відмову встановлювати результати у тих округах, де окружкоми саботували встановлення справжніх переможців.

Для цього мало робити два рази на місяць плаксиві заяви з трибуни Верховної Ради, чи створювати ще якісь парламентські комісії. Факти порушень незаперечні. Опозиція мала б мало не кожен день йти і домагатися від Генерального прокурора конкретних дій, передбачених законом.

Без наполегливих домагань опозиції покарати винних все обернеться у свисток з випускання пари через особисте голосування, яке так звана більшість організує 2 дні на місяць, що аж ніяк не сприятиме відродженню парламентаризму.

І що, все знову повернеться на старе коло безпорадності для опозиції? Але так не повинно бути. Опозиція мусить проявити волю – діяти послідовно і рішуче!

Степан Хмара, правозахисник, депутат ВРУ трьох скликань, Герой України, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)