Europe, occuBUY Yanukovych! или "Черная пятница" для Европы!

19 просмотров
Среда, 27 ноября 2013, 09:26
Андрей Кулаков
для УП

Здається, нарешті, Європа починає тверезіти. Або прокидатися. І розуміти роль … Росії.

Поки йшли романтичні (а можливо і напів-прагматичні) переговори між Україною та ЄС, Росія тихо і начебто непомітно робила свою справу. Про те, що нас просто так не відпустять, розуміли всі, але тільки, здається, в Україні.

Європейські політики сприймають Росію всерйоз, начебто, тільки у справах Сирії або Ірану. Ну можливо, коли пахне газом. Або навпаки, коли ним перестає пахнути.

У справах України ж ніби всі розуміють неоімперські амбіції колишньої метрополії, але все ж таки не по-європейськи спираються на російській "авось".

А насправді все було серйозніше. Операція "Український вибір" - була лише легеньким прикриттям серйозної і планомірної роботи. Яка, як і багато спецоперацій, на жаль, вдалася.

Чомусь Європа начебто не помічала планомірної посадки України на газову голку, на кредитну крапельницю і на тотальний аудіо-візуальний туман, який напускає Росія регулярно і системно. Так само залишалися поза увагою і т.зв. "громадські" і "церковні" ініціативи з побудови Русскага мира.

Останніми днями приходить розуміння, що Росія – таки глобальний гравець, а надто, коли ідеться про її "ісконниє" території.

Дедалі більше лунає фраз від європейських політиків на кшталт: "І таки справді Росія тиснула і дотисла. І нам треба було діяти сильніше".

Невже при всій здоровезній апаратній системі цього не бачили в Брюселі? Чому раніше пані Меркель не вирішила поговорити з паном Путіним? Чому учільники ЄС раніше не прийняли заяву (а можливо і санкції), аби УПЕРЕДИТИ, а не засудити тиск Росії на міжнародну політику України?

І невже під час переговорів європейці не відчули, що єдині вагомі аргументи – сила та гроші? Якщо програна дипломатична війна, насамперед з Росією, ще можливі фінансові маневри.

Так, це не за європейськими стандартами, але Європа все ще може КУПИТИ Україну. Якщо аргумент гроші – дайте гроші. Немає? Треба позичити.

На кону – дуже велика геополітична ставка. На кону 46 мільйонів … (не євро) – людей.

 Росія діє за своїми правилами. Вони часто не припустимі в цивілізованому світі. Але є історичні моменти, які самі встановлюють свої правила.

Сьогодні іде не тільки наша війна. Це протистояння цивілізацій та ціннісних систем.  На жаль, цінності не завжди (або завжди не) встановлюються ангельськими крилами.

Сьогодні той випадок, коли свободу МОЖНА КУПИТИ, коли майбутнє цілої країни МОЖНА КУПИТИ. Ще існує можливість "чорної п’ятниці", адже потім буде набагато дорожче.

Сьогодні іде не тільки наша війна. Головне, аби не сталося, як в пісні БГ "Жаль подмога не пришла. Нас с тобою …".

Андрій Кулаков, для УП     powered by lun.ua
"Укрзализныця" – мертвый актив или лакомый кусок для инвесторов?
"Укрзализныця" воплощает в себе парадоксальную разницу между потенциалом для частных инвесторов и реальностью. В чем риски и перспективы ее приватизации? (укр.)
Обличитель коррупции – не только заявитель: что не учли законодатели
Несмотря на в целом позитивный характер закона о обличителях коррупции, законодатели избрали суженный подход к урегулированию статуса обличителя. А это будет иметь значение для разоблачения возможных коррупционеров и защиты тех, кто их разоблачает. (укр.)
Газовая формула: как госпредприятиям покупать газ по честной цене
Минэкономики придумало формулу, которая позволит государственным и коммунальным организациям покупать газ по рыночным ценам. Годовая экономия составит 3 млрд грн. (укр.)
Стратегическая программа правительства: пробелы, которые ее заблокируют
Люди должны получить доступ к влиянию и принятию решений в тех общинах, на которые они фактически влияют своим проживанием в них. Без этого реформы пройдут на бумаге, но отнюдь не в реальной жизни, где жители все еще имеют две жизни: одну фактическую, а другую "по регистрации". (укр.)
Почему не стоит ограничивать эмоции и как их контролировать
Проявлять эмоции безопасно для себя и для окружающих можно разными способами. Главное, делать это вовремя, не доходя до критической точки. (укр.)
7 причин задуматься над тем, чтобы усыновить старого битого пса
Взрослые собаки ничем не уступают в дружбе и преданности молодым. укр.)
Ударит ли штрафная система по нардепам-прогульщикам?
Новый закон принципиально меняет подход к участию народных избранников в заседаниях парламента и комитета Верховной Рады. А вот подействует ли эта штрафная система в условиях современной политической ситуации – неизвестно. (укр.)