Europe, occuBUY Yanukovych! або "Чорна п’ятниця" для Європи!

Середа, 27 листопада 2013, 11:26

Здається, нарешті, Європа починає тверезіти. Або прокидатися. І розуміти роль … Росії.

Поки йшли романтичні (а можливо і напів-прагматичні) переговори між Україною та ЄС, Росія тихо і начебто непомітно робила свою справу. Про те, що нас просто так не відпустять, розуміли всі, але тільки, здається, в Україні.

Європейські політики сприймають Росію всерйоз, начебто, тільки у справах Сирії або Ірану. Ну можливо, коли пахне газом. Або навпаки, коли ним перестає пахнути.

У справах України ж ніби всі розуміють неоімперські амбіції колишньої метрополії, але все ж таки не по-європейськи спираються на російській "авось".

А насправді все було серйозніше. Операція "Український вибір" - була лише легеньким прикриттям серйозної і планомірної роботи. Яка, як і багато спецоперацій, на жаль, вдалася.

Чомусь Європа начебто не помічала планомірної посадки України на газову голку, на кредитну крапельницю і на тотальний аудіо-візуальний туман, який напускає Росія регулярно і системно. Так само залишалися поза увагою і т.зв. "громадські" і "церковні" ініціативи з побудови Русскага мира.

Останніми днями приходить розуміння, що Росія – таки глобальний гравець, а надто, коли ідеться про її "ісконниє" території.

Дедалі більше лунає фраз від європейських політиків на кшталт: "І таки справді Росія тиснула і дотисла. І нам треба було діяти сильніше".

Невже при всій здоровезній апаратній системі цього не бачили в Брюселі? Чому раніше пані Меркель не вирішила поговорити з паном Путіним? Чому учільники ЄС раніше не прийняли заяву (а можливо і санкції), аби УПЕРЕДИТИ, а не засудити тиск Росії на міжнародну політику України?

І невже під час переговорів європейці не відчули, що єдині вагомі аргументи – сила та гроші? Якщо програна дипломатична війна, насамперед з Росією, ще можливі фінансові маневри.

Так, це не за європейськими стандартами, але Європа все ще може КУПИТИ Україну. Якщо аргумент гроші – дайте гроші. Немає? Треба позичити.

На кону – дуже велика геополітична ставка. На кону 46 мільйонів … (не євро) – людей.

 Росія діє за своїми правилами. Вони часто не припустимі в цивілізованому світі. Але є історичні моменти, які самі встановлюють свої правила.

Сьогодні іде не тільки наша війна. Це протистояння цивілізацій та ціннісних систем.  На жаль, цінності не завжди (або завжди не) встановлюються ангельськими крилами.

Сьогодні той випадок, коли свободу МОЖНА КУПИТИ, коли майбутнє цілої країни МОЖНА КУПИТИ. Ще існує можливість "чорної п’ятниці", адже потім буде набагато дорожче.

Сьогодні іде не тільки наша війна. Головне, аби не сталося, як в пісні БГ "Жаль подмога не пришла. Нас с тобою …".

Андрій Кулаков, для УП     powered by lun.ua

Сезон червоної ікри: про що варто пам'ятати напередодні новорічного ажіотажу

Інтернет як можливість і загроза для дітей: як знайти баланс

Як "пришити" кримінальну справу в Україні? Лайфхак від Павлоградських прокурорів

Марія Башкирцева – яскрава комета на небосхилі XIX століття

Особливості діагностики та лікування COVID-19

Закон про адмінзбір – пігулка від непрозорих платежів за послуги держави і громад