Период кристаллизации

31 просмотр
Вторник, 31 декабря 2013, 10:00
Тарас Антипович
для УП

Здається, чим більше Майдан таврує певних функціонерів влади, тим більшої цінності вони набувають в очах президента. Мабуть, у координатах чинної системи акції Андрія Клюєва й Віталія Захарченка особливо стрімко пішли вгору.

Вимоги щодо відставок і покарання винних у кровопролитті 30 листопада спричиняють неадекватну реакцію верховного головнокомандувача не лише тому, що Віктор Янукович, як вважається, ненавидить психологічний тиск.

Просто режими, подібні до нинішнього, тримаються на найбільш дискредитованих персонажах. Така влада прагне опиратися на тих, кого можна використовувати поза межами всіх "статутів" і з найширшою амплітудою. І коли вона жертвує пішаками, то тільки для того, щоб уберегти більш одіозні фігури, котрі готові на все.

Сумарний термін ув'язнення, який "напрацював" той чи інший посадовець, робить його затребуваним і не дає шансів вийти із гри. На те й весь розрахунок.

У цих руки в крові? Зашибісь. Будуть маратися далі, роботи ж – непочатий край. А ці – патологічні брехуни? Значить, у їхні вуста можна вкласти що завгодно. Принаймні, молитву за царя-Ірода вони повторюватимуть без збоїв. Хіба можна "зливати" такі цінні кадри?..

Новинарі стежать за порухами депутатів із фракції ПР, яким набридло амплуа дресированих кнопкодавів. Але справа не лише в нардепах.

Це момент особистої кристалізації для всіх – журналістів, ментів, спортсменів, студентів, учителів, пенсіонерів. Кожен змушений з'ясовувати власну межу пристосуванства/принциповості, підлості/чесності тощо. Словом, усе, як Іван Богослов прописав у своєму Одкровенні: "Неправедний нехай чинить неправду ще, і поганий нехай ще опоганюється. А праведний нехай ще чинить правду, а святий нехай ще освячується!"

Нинішній Майдан не є інструментом зміни влади, його не можна називати революцією. Бо мовою політичного карнавалу не вдасться говорити з людьми, які торували шлях у владу бейсбольними битами. Це геть не той регістр.

Але Майдан відбувся як чинник кристалізації суспільства.

Це наш Апокаліпсис, у первісному значенні грецького слова – "викриття", "зняття покровів".

Тарас Антипович, спеціально для УП

 

powered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)