Британские активисты начали кампанию поддержки украинских рабочих

26 просмотров
Четверг, 15 мая 2014, 12:50
Марко Бойцун
профессор политологии Восточной Европы, Университет Нью-Йорка в Лондоне

12 травня в стінах британського парламенту відбулися численні збори британських соціалістів. Було вирішено розгорнути широку кампанію солідарності з Україною. Серед учасників зборів також були члени кількох профспілок та представники таких організацій, як Labour Representation Committee, Socialist Workers Party, Socialist Workers Party, Revolutionary Socialism 21, A World To Win, Socialist Resistance (Fourth International).

На зібранні обговорили зростання політичної та соціальної напруги в Україні.

Активісти зазначили, що в той час, як великі міжнародні ЗМІ приділяють значну увагу антитерористичній операції київського уряду та сепаратистському референдуму в східних регіонах, – одночасно вони ігнорують соціо-економічні умови життя більшості українців, що стрімко погіршуються.

Втім, нещодавно в Краснодоні, Кривому Розі, Червонограді шахтарі привернули увагу до різкого падіння реальних зарплат і занепаду комунальних послуг, що викликає неабияку зневіру та відчай – на яких, у свою чергу, екстремістські політики нині заробляють свої політичні дивіденди.

Британська кампанія солідарності прагне привернути увагу до цих засадничих обставин кризи та надати підтримку для тих українців, які намагаються її вирішити через колективну дію та відстоювання своїх прав.

Акція закликатиме до таких дій британський робітничий рух, зокрема, шахтарські профспілки, які мають історичні зв'язки взаємопідтримки з українськими шахтарями. Також кампанія надаватиме інформацію міжнародній громаді на підтримку українських профспілок, які вестимуть боротьбу за робітничий клас, демократичні та національні права.

Спершу в рамках акцій солідарності 23 травня о 16:30 відбудеться пікет на підтримку шахтарів Кривого Рогу біля лондонської штаб-квартири компанії "Євраз", власне, головного роботодавця шахтарів.

Метою пікету є звернення уваги керівництва компанії на вимоги шахтарів підняти їхню зарплату вдвічі. Також важливо підтримати права шахтарів із самооборони проти насильства та залякування з боку будь-якого роду екстремістів.

Якщо вимоги шахтарів не будуть задоволені, акція солідарності проведе масову демонстрацію під час щорічних генеральних зборів акціонерів "Євразу", що заплановані на 12 червня в Лондоні. Будуть докладатися всі зусилля, щоб поширити кампанію на США, де діє філіал "Євразу" – "EVRAZ Pueblo". Як стверджують, ця компанія з головним офісом у Чикаго є найбільшим залізничим виробником у США.

Також будуть організовані протести під російським посольством та офісами Європейського Союзу з вимогою скасування боргу українського уряду та припинення режиму строгої економізації, що здійснюється за наказами МВФ.

Акт солідарності британських соціалістів з Україною сфокусований на підтримці прав робітничого руху та прав українського народу визначати своє майбутнє, незалежно від втручання російських і західних імперіалістичних сил.

За більшою інформацією звертайтеся до відповідальної особи з організації кампанії Кріса Форда (Chris Ford).

Також можна надсилати листи підтримки Юрію Самойлову, координатору Конфедерації вільних профспілок України в Кривому Розі, голові Незалежної профспілки гірників України в Кривому Розі.

Марко Бойцун, професор політології Східної Європи, Університет Нью-Йорка в Лондоні, спеціально для УПpowered by lun.ua
powered by lun.ua
"Охоту" на бизнес пора прекратить
Как уменьшить количество рейдерских атак и для чего нужен законопроект №9311? (укр.)
Сильная и слабая стороны Европы: как ЕС победить популистов
Сальвини и Орбан производят сильное впечатление на многих избирателей, прибегая к резкой риторике, пронизанной эмоциями. Обсуждение сложных конкретных вопросов для них – скорее игра на чужом поле.
Помешать пыткам: миссия невыполнима?
Наш "правозащитный пес" ни лает, ни кусает. Там, где государство не справилась с задачей, его работу приходится выполнять общественности. (укр.)
Громче и настойчивее: кто убил Павла?
Если не спрашивать громче и настойчивее, этот список с вопросом "Кто убил?" рискует пополниться новыми именами.
Послевкусие первых торгов залоговых активов НБУ
Был ли успешным аукцион ФГВФЛ по продаже пула "токсичных" кредитов балансовой стоимостью более 6 млрд грн? (укр.)
В шаге от торговой войны: как Украина чуть не потеряла рынок Узбекистана
Решение об антисубсидиционном расследовании в отношении узбекского экспорта не только поставило страну на грань новой торговой войны. Как оказалось, это решение было принято с грубыми ошибками. (укр.)
Собака кусает хвост
За всю историю независимой Украины еще не было выборов, которые бы настолько зависили от военных действий, как и военных действий - от выборов. (укр.)