Провокационная партия Ляшко?

36 просмотров
Пятница, 17 октября 2014, 14:18
Татьяна Безрук
журналіст

Засідання Верховної Ради України 14 жовтня мало велике значення для громадськості. Були прийняті антикорупційні закони та закон про прокуратуру, над якими тривалий час працювали правозахисники та громадські активісти.

Зранку в Раді був президент – Петро Порошенко. Депутати працювали в інтенсивному режимі... Аж поки на голосування не поставили проект закону №2111а "Про визнання Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України".

Ще до його голосування із вулиці Грушевського під Раду прийшли маршем активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Хода була приурочена річниці створення Української Повстанської Армії. Свободівці зайняли майже всю площу перед ВР, де до того часу проводилось ще декілька акцій: по люстрації та акція на підтримку прийняття законопроекту про вимушених переселеннців.

Активісти ВОС вели себе досить стримано і налаштовані були на мирний протест. Єдиною силою, яка б могла допомогти звернути увагу депутатів на їх вимоги – масовість. Після третьої спроби голосування по законопроекту – не набиралось потрібної кількості голосів. У відповідь на це лунали лозунги "ОУН-УПА – державне визнання", "Ганьба".

І в цей момент з Грушевського під Раду почала йти колона активістів з прапорами "Правого сектору".

 

Активісти, котрі вимагали прийняття законопроекту по ОУН-УПА, досить радо зустріли марш молодиків. Але ще не встигнувши підійти до площі перед Радою, – у бік силовиків, котрі стояли під дверима ВР, полетіли димові та шумові гранати.

Самі активісти зазначили, що серед них є прості громадяни України, патріоти, анархісти та "ляшковці". І цілями їхнього маршу є змусити владу прийняти закон про державне визнання ОУН-УПА, та щоб зняли будь-які міри проти патріотів, політв'язнів, згадуючи чомусь Миколу Коханівського, якого "хочуть посадити за те, що він не відмічається у дільничного".

Велику увагу до подій під Радою привернули прапори з черепами, які належать організації "Реванш" та прапор "Братства" Дмитра Корчинського.

Порівняння подій 1 грудня 2013 року під АП та 14 жовтня під ВР мають місце. Адже людина, котра читає лекції на путінському "Селігері", спостерігає за подіями під АП в грудні минулого року, а потім прапор "Братства" з'являється під Радою, при цьому тримач прапору не заперечував, якій організації він належить, та хто керує цією організацією – викликає багато питань щодо його бажання не нашкодити Україні.

 

Але не лише Корчинський грає на руку російській пропаганді.

Колона, яка йшла з Грушевського до Ради з прапорами Правого сектору – Добровольчий батальйон ОУН разом з Комітетом визволення політв'язнів. Акція була заявлена на 14 жовтня, свято Покрови, від пам'ятника Шевченку, через Бессарабську площу, Майдан Незалежності, вулицю Грушевського і до Верховної Ради України. Мета акції: закликати депутатів ВР проголосувати за закон "Про внесення змін до прикінцевих положень закону "Про застосування амністії в Україні" (щодо повної реабілітації політичних в'язнів).

 

Варто зазначити, що в порядку денному засіданні Ради цього питання не виносилось. А тому, ціль знаходження активістів під стінами ВР здається трохи незрозумілою.

Проте, питаннями визволення політв'язнів з початку цього року почав займатись лідер "Радикальної партії" – Олег Ляшко. Саме він, разом з трьома іншими депутатами, 25 лютого вніс законопроект №4271, за яким тоді було звільнено 28 політв'язнів, в тому числі колегу по партії – Ігоря Мосейчука.

Окрім цього, на марші за визволення політв'язнів була символіка "Правого сектору", якого, за словами Борислава Берези, там насправді не було. Зважаючи на конфронтації між Ляшком та Коломойськиим, якому приписують фінансування ПС, можна зробити припущення, хто й для чого "задіяв" символіку Правого сектору у провокації.

Сам Береза приїхав під ВР після оголошення Турчиновим паузи. Керівник інформаційного відділу партії "Правий сектор" зібрав журналістів та зазначив, що партія та її активісти не мають жодного відношення до подій і вважають неприйнятним подібні провокації, які зможуть зіграти на руку східному сусіду. Після цього Береза самостійно звертався до кожного з активістів, у кого була символіка ПС, щоб ті її зняли.

Після подій під Радою, міністр Внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання 43 учасників провокацій. Серед яких – і син мажоритарного кандидата від "Свободи" – Віктора Захарчука. При цьому партія "Свобода" у своєму офіційному зверненні також наполягала, що не має жодного відношення до сутичок та провокації під ВР.

При цьому Олег Ляшко та Ігор Мосейчук не заперечували участі, навпаки, зазначали у своїх заявах про побиття жінок з "Радикальної партії". Так, дійсно, під ВР було близько 10 жінок літнього віку, які підійшли зі сторони Маріїнського парку з прапорами партії. Підійшли вони, вже коли дим від димових гранат ширився стінами будівлі. Далі від парку не відходили.

 

Отже, якщо брати до уваги позицію "шукай, коу вигідно", можна зробити наступний висновок.

Події під Верховною Радою 14 жовтня – це намагання зняти відсотки зі "Свободи" та "Правого сектора" перед наступними парламентськими виборами цього жовтня.

Але провокації під Радою – не лише проти ВОС та ПС, але й на допомогу Росії.

Вимагати прийняття законопроекту, якого навіть не було виставлено на порядок денний – говорить лише про одну ціль. Яка, в свою чергу, ніяк не підтримує Україну сьогодні.

Тетяна Безрук, спеціально для УПpowered by lun.ua
Медиа без ограничений, или Что предусмотрено законопроектом "Про медиа"
Законопроект "О медиа" при подготовке к повторному первому чтению станет еще либеральней. О притеснении прав журналистов там не идет речи. (укр.)
Человека, который будет распределять 7% госбюджета, будут избирать в Zoom два дня
Что сегодня Украина предлагает Александру и еще миллиону онкобольным украинцам?
8 ключевых задач: как аутсайдеру евроинтеграции стать ее лидером
Карантин карантином, но курс на Европу никто не отменял. Подписав Соглашение об ассоциации "Украина-ЕС", наше государство получило ряд обязательств, и она их выполнить. (укр.)
Стационарная зона, или Почему #пуститевреанимацию нельзя отменить на карантин
Стационар – палата больницы, где ты будешь сама/сам со своей болью и страхом. Где можешь рассчитывать на уколы-капельницы-смотры-лекарства-еду, но не на сочувствие. (укр.)
Кто на рынке главный: клиент или поставщик газа?
Почему нужно открывать рынок газа для населения и как правильно подготовиться. (укр.)
Как защититься от поддельных лекарств
Мастерство имитации препаратов часто достигает высокого уровня, включая фальсификацию упаковки и документов. Но и врач, и пациент должны знать инструменты, которые могут помочь защититься от подделок. (укр.)
Честные закупки под угрозой
Шаги, свидетельствующие о том, что наиболее денежные сферы закупок пытаются взять под ручное управление. (укр.)
Реклама: