Протекающая олигархическая "крыша"

9112 просмотров
Вторник, 21 июня 2016, 14:52
Юрий Сидоренко
для УП

Корупція, як і дідівщина в армії, дісталась нам ще з радянських часів. Але якщо з дідівщиною, можна сказати, покінчено, то з корупцією – однією з найбільших проблем у нашому суспільстві – ще доведеться поборотися.

Починаючи з 2014-го практично усі, хто претендував на найвищі посади у новій владі – і напередодні президентських виборів, і під час виборів у ВР, – говорили про боротьбу з тим негативним явищем.

Дехто з них мав спеціальні товсті папки, за їхніми словами, набиті компроматом на корумпованих політиків, чиновників та бандитів при владі. Виступаючи перед виборцями, кандиат кидав папку на стіл, показував пальцем на неї і казав приблизно наступне: "Тут є документи, завдяки яким не один злочинець сяде до в'язниці", – а він зробить усе, щоб корупція в країні була знищена.

Ніхто з виборців у цю папку не дивився і не перевіряв. А кандидат, ставши депутатом, більше на окрузі не з'являвся.

Мінялися президенти, депутати – а корупція як процвітала, так і, на жаль, процвітає.

Тільки зараз, останнім часом, мабуть, під тиском суспільства, почалися справжні затримання відвертих корупціонерів та хабарників.

Нещодавно Військовою прокуратурою спільно з представниками Генпрокуратури було заарештовано Олександра Кацубу, колишнього заступника голови "Нафтогазу" і колишнього заступника "Чорноморнафтогазу".

Молодого газового "діяча" Кацубу пов'язують із так званою групою-сім'єю Януковича, які на сьогодні є переважно втікачами. Один із них – "гаманець сім'ї" Сергій Курченко.

Ці люди свого часу не думали про якісь розплати за злочини і спокійно створювали різноманітні схеми крадіжок з державного бюджету. Наприклад, схема перерваного транзиту – коли нафтопродукти, нібито, йшли транзитом через територію України (на папері), але насправді залишалися в країні, йдучи на імпорт без сплати податків.

На даний момент прокуратура взялася за розгляд справи про розкрадання компанією Курченка "Газ Україна 2020" бензину "Нафтогазу" на суму 450 мільйонів гривень. Даним корупціонерам "світить" покарання у вигляді 12 років ув'язнення за кримінальними статтями, у яких йдеться про створення злочинної організації та привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем.

Варто відмітити, що тривалий час Кацубі вдавалося уникати арешту. За спостереженнями засобів масової інформації, він був під патронатом олігарха Ігоря Коломойського. Який, свого часу, прилаштував батька Кацуби у свою депутатську групу "Відродження".

Довший час "дах" Коломойського забезпечував Кацубі недоторканість. Але тепер той "дах" почав протікати.

Судячи з усього, відносини Коломойського і президента знову не зладились, і назріває велика війна.

Не так давно компанії з групи "Приват" Коломойського подали позов до Стокгольмського арбітражу на державу Україна через, нібито, несплачений газ, який було видобуто компанією "Укрнафта". Бізнесмен Коломойський на засіданні акціонерів компанії заявив, що сума позову становить приблизно 5 мільярдів американських доларів.

Однак що б не було причиною конфлікту, той факт, Що "дах" олігархів вже не може бути бронею для корупціонерів з колишньої влади – є явищем відрадним.

Аналітики вважають, що хмари тепер починають згущуватися і над ще одним діячом, який після Майдану ховався під дахом Коломойського. А саме – міським головою Харкова Геннадієм Кернесом.

У 2006 році даний політик за списком Партії регіонів потрапив у депутати до міської ради міста. І вже у 2010 році стає мером Харкова. Був головою Харківської міської організації Партії регіонів. Це при тому, що МВСУ декілька разів відкривала кримінальні справи за різні злочини.

У 2014 році Генеральна прокуратура відкрила проти Кернеса ще одну кримінальну справу за підозрою у вбивстві, викрадені та тортурах людей.

Громадяни бачили у новинах не на одному українському телевізійному каналі, як "успішного політика" Геннадія Кернеса судили. А утім, його завжди щось рятувало – то інвалідне крісло, то якісь інші обставини.

Мабуть, ті, "інші обставини" були грошами Януковича та так званим олігархічним дахом Коломойського.

Але, судячи з останніх затримань правоохоронними органами осіб, причетних до зловживань під дахом олігархів – вочевидь цей дах почав протікати.

А це означає, що правоохоронна система хоч з труднощами, але починає оновлюватися і працювати.

Принаймні – такий має вигляд.

Юрій Сидоренко, спеціально для УПpowered by lun.ua
Психологический анализ публичных заявлений Зеленского о США: страх или стратегия? 
Зеленский старается угодить всем – и США, и ЕС, поэтому использует ряд манипулятивных приемов и хорошо продуманную стратегию.
Что общего у Тома Круза и Валерия Хорошковского?
Если Хорошковский сотрудничает с Банковой и Зеленским как разработчик или консультант - это тревожный сигнал. (укр.)
5 книг, которые помогут вам настроить свои информационные фильтры
С переходом к цифровой эпохе поток информации, который мы ежедневно перевариваем, вырос в разы. (укр.)
Марафон Зеленского как Зе!технология
14-часовым марафоном 10-го октября Зеленский и Ко достигли основной цели - рейтинг не просядет до весны. А там - местные выборы, и заберут всю власть. (укр.)
Формула Артаферна. Дипломатическая ошибка, которая изменила ход греческой истории
В Древней Греции тоже был восточный сосед. Большой и вооруженный до зубов. С которым легко было договориться о поддержке. Но какой ценой? (укр.)
Пресс-марафон от Зе: показуха или необходимость?
Зе!команда успела сформировать определенное отношение к неудобным вопросам. И это совсем не эффективна тенденция, которая, разумеется, не добавляет плюсов к образу президента Зеленского как уверенной и открытой персоны. (укр.)
Российская мертвая петля с крутым пике в энергетике Украины
Верховная Рада открыла импорт электроэнергии из России. Это разрушительное решение для энергетической безопасности Украины. (укр.)