Хаос в столице, или Добро пожаловать, инвесторы!

1528 просмотров
Вторник, 12 марта 2019, 16:00
Сергей ГусовскийСергій Гусовський (Sergiy Gusovsky)
депутат Киевсовета, глава депутатской группы "Киевская команда", один из инициаторов движения "Люди важны"

Днями міський голова Києва Віталій Кличко представить українську столицю на найбільшому в Європі форумі нерухомості MIPIM, який проводиться у Каннах (Франція).

Там учасники знайомляться з новими проектами з розвитку територій, урбаністичних зон та туризму, зустрічаються з потенційними партнерами для залучення інвестицій.

У випадку Києва запрошення інвесторів відбуватиметься за умови відсутності в місті актуалізованих стратегічних документів – Стратегії розвитку Києва та Генплану. І такий підхід неприпустимий.

12-го березня, розпочинається офіційний візит київського міського голови до Канн. Там стартує виставка MIPIM – найбільший, найавторитетніший інвестиційний експозиційний форум в Європі. Це ключова подія у сфері нерухомості, яка за 4 дні збирає розробників, інвесторів і кінцевих користувачів.

Ймовірно, міський голова буде "продавати" там різноманітні київські проекти. До прикладу, це може бути Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Чому б і ні? 20 років його вже будують, тому можна ще 10 років ним "поторгувати"...

Можуть там бути представлені і будь-які інші проекти. Та питання в іншому: як можна планувати великі інвестиційні проекти за відсутності у Києві якісної Cтратегії?

Так, у нас є офіційно прийнята Стратегія–2025. Але вона недалекоглядна. До прикладу, лівий берег у ній згадується всього двічі, при цьому в абсолютно дурних контекстах.

А ще в Києві застарілий Генеральний план, який приймали у далекому 2002 році, і діятиме він до 2020-го (якщо не приймуть інший, цей продовжить дію). У 2008-му його фактично визнали таким, що має бути переглянутим.

Але до сьогодні міська влада не спромоглася на розробку сучасного головного містобудівного документа. При цьому продовжується хаотична і клаптикова забудова міста, шляхом затвердження детальних планів територій (ДПТ).

Якщо це порівняти з будівельними роботами, то це нагадує ситуацію, коли давно втрачено проект будівництва, але активності тривають. Різні фахівці продовжують добудовувати та ремонтувати будинок. І, наприклад, хтось з них хоче звести біля нього потужну бетонну терасу. І байдуже, що в будинку дірки, через які гуляє вітер. Байдуже, що вхід до туалету через вулицю… Головне ж – бажання побудувати терасу!

Така ж ситуація у Києві – без Стратегії і гармонійного бачення тут хочуть точково зводити окремі проекти. І байдуже, що вони не вписуються в загальну картину, а подекуди несуть загрозу для жителів міста.

Це вже не просто хаос – це, як каже моя племінниця, "кракозябра".

Вірю, що потужний Київ не заслуговує бути великою "кракозяброю". Столиця має бути класним сучасним містом, яке розвивається.

Що для цього потрібно? Потрібні якісні сучасні стратегічні документи: Стратегія розвитку міста і Генеральний план. А ще потрібні люди, які готові втілювати ці документи в життя і забезпечувати якісне, чітке і точне їх виконання.

Сергій Гусовський, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
"Дия.City": как помочь ІТ так, чтобы ничего не сломать
На определенном этапе правительственное видение «Дия.City» начало противоречить идеям, которые закладывались ІТ-отраслью на старте. Что нужно учесть и исправить? (укр.)
Рука, зависшая в воздухе
Как уменьшить количество безработных в Украине и почему государство не продлевает один из немногих работающих социальных проектов.
Удастся ли изменить систему оборонных закупок?
Как подготовиться к переходу на новый формат закупок для армии. (укр.)
Путешествие к Сковороде
3 декабря – день рождения деда украинской нации Григория Саввича Сковороды. Через два года на государственном уровне будем праздновать его 300-летний юбилей. (укр.)
Туризм времён пандемии: что будет с отраслью в 2021 году
2020 год и пандемия COVID-19 изменила всё настолько, что от детальных прогнозов эксперты туристической отрасли пытаются удержаться. (укр.)
Ковид по-украински: "позитивная статистика", или добро пожаловать в ад
Оснований делать оптимистические прогнозы нет, а полагаться стоит лишь на себя. (укр.)
Опера "Чорнобильдорф" – археология будущего
Творческое видение будущей постапокалиптики предложили композиторы Роман Григорьев и Илья Разумейко (лауреаты Шевченковской премии 2019). Премьера оперы состоялась 31 октября – 1 ноября. (укр.)