З життя київської еліти: маєток Олеся Довгого

Четвер, 14 лютого 2008, 20:13

Сам факт появи Олеся Довгого на посаді секретаря Київради у 2006 році сприймався багатьма як виклик здоровому глузду.

25-річний син депутата і бізнесмена Станіслава Довгого не відповідав усталеним на той момент уявленням про те, хто може обіймати посади подібного рівня.

Однак коли було запущено конвеєр з видачі земель в столиці, Довгий довів свою ефективність. Тоді й стало зрозуміло, чому Черновецький був непохитний в бажанні мати вірного юнгу на капітанському містку Київради.

З часом команда Черновецького почала глибше закріплюватися у владі. Скандали, які спалахували навколо градоначальника, закінчилися нічим, а обіцяні півроку тому дострокові вибори мера і столичного парламенту давно вже зійшли з порядку денного.

Свідченням того, що життя покращується дедалі більше, стало і рішення Олеся Довгого перебратися за місто.

Молодий секретар Київради нещодавно переїхав жити в елітне селище за Києвом, яке розташовано на дамбі між Конча-Заспою і Козином.

Про переселення Довгого "Українській правді" розповіли місцеві мешканці. Пізніше люди з оточення віце-мера ідентифікували його будинок на наведених нижче фото.

Будинок, де квартирується Довгий
Будинок, де квартирується Довгий
Центральний в
Центральний в'їзд

Довгий живе у будинку, розташованому в котеджному містечку "Клим". Маєток має 375 квадратних метрів та стоїть на 40 сотках землі.

У відповідь на запит "Української правди" Довгий повідомив, що орендує це помешкання... за дві тисячі доларів на місяць.

Насправді тарифи в цьому місці на порядок дорожче – винаймати помешкання такого класу протягом року коштує 250-300 тисяч доларів.

Тому, власне, багато хто вважає абсурдним орендувати будинок, бо значно вигідніше оформити кредит, придбати маєток у приватну власність, а кошти сплачувати не за наймане житло, а за власне.

Довгий пояснив "Українській правді", що отримав знижку, бо вклав свої кошти в модернізацію житла. "Така ціна зберігатиметься десь ще з півтора року, тому що я за власні кошти зробив у будинку ремонт", - сказав секретар Київради.

Якщо відштовхуватися від ринкової вартості оренди, можна легко вирахувати, що ремонт обійшовся Довгому десь у сто тисяч доларів.

А сам факт, що заступник Черновецького вклав кошти у переоблаштування помешкання, свідчить про його намір затриматися за містом надовго.

Довгий може постійно перебувати на зв
Довгий може постійно перебувати на зв'язку з космосом. В прямому і переносному значенні

Зовсім неподалік звідси розташоване котеджне містечко "Срібна затока", де живе прем’єр Юлія Тимошенко.

До речі, коли "Українська правда" вперше написала про нову нерухомість опозиційного тоді політика, Тимошенко теж повідомила, що орендує свій будинок. І лише через кілька місяців рідна тітка Тимошенко зізналася, що її племінниця щось переплутала, бо вони придбали маєток "всією родиною в складчину".

Олесь Довгий є непересічною особистістю у вітчизняній політиці. У 25 років він став другою людиною в столиці. А, враховуючи особливості мера, Довгий часто заміщає його на офіційних заходах, молиться перед камерами і покладає квіти, стоячи в одній шерензі з президентом.

Однак Віктор Ющенко, напевно, не бачить нічого дивного в цьому – бо Довгий є близьким другом його сина Андрія.

Власне, про існування Довгого в житті президентської родини стало відомо набагато раніше, ніж він почав кар’єру в будинку мерії.

Саме Довгий подарував Ющенку-молодшому телефон марки Vertu, який фігурував у скандалі з невідповідним способом життя президентського сина.

Пізніше Довгий виправдовувався, що придбав "найдешевшу модель" за 18 тисяч гривень. Очевидно, цей Vertu був секонд-хенд, бо нові тоді не продавалися менше ніж за 30 тисяч гривень.

Зараз у відповідь на наш запит Довгий надав дві останні заповнені ним декларації про доходи. Так, у 2005 він задекларував 4 мільйони гривень. Тоді Довгому було 24 роки.

Наступного року Довгий став секретарем Київради-заступником Київського міського голови. І офіційних доходів за перший рік роботи на посаді в мерії у нього вийшло 3 мільйони 200 тисяч гривень.

Зараз, на запитання "Української правди", що саме є джерелами його доходів, які дозволяють винаймати маєток на дамбі, Довгий відповів: "Дивіться декларацію".

Але, за винятком цифр у відповідних розділах, там немає жодного розтлумачення, на яких конкретно операціях він заробив ці гроші.

Хоча, окрім оренди будинку за Конча-Заспою, Довгий стверджує, що він побудував власним коштом маєток для своїх дідуся і бабусі!

Котедж бабусі та дідуся Лесика Довгого. Фото газети "Блік"

Цікаво, що в офіційній біографії Довгого немає жодної згадки про бізнес-минуле. Він позиціонується швидше як "молодий вчений" (за аналогією з Антоном Яценком, творцем Тендерної палати, який теж скрізь відрекомендовується "молодим ученим").Більшість з тих місць попередньої роботи, які вказав Довгий, так чи інакше були пов’язані з його батьком – нині депутатом від блоку "Наша Україна – Народна самооборона", в минулому – головою правління "Укртелекому".

Так, у біографії молодшого Довгого сказано, що в 2001-2003 роках він працював науковим і старшим науковим співробітником в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій.

Засновником університету виступив Держкомзв'язку, який у ті ж роки очолював батько Довгого. Однак у цьому закладі не могли платити гроші, гідні такої декларації.

Описуючи 2004-2005 роки, Довгий-молодший повідомляє, що був старшим науковим співробітником Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору.

Відповідно, Довгий-старший був керівником цього закладу. Але, оскільки цей інститут був створений при Національній академії наук, можна лише уявити, наскільки скромними були заробітки в "молодих учених".

У грудні 2005 Олесь Довгий став радником голови Держдепартаменту інтелектуальної власності – а за кілька років до того батько Довгого очолював цю установу і зберіг там відповідні контакти.

Крім цього, Довгий працював у громадських організаціях, де також не могли похвалитися мільйонними заробітками.

"Українська правда" повторно запитала Довгого, на чому ж саме він заробив гроші, і обіцяє оприлюднити відповідь після її надходження до редакції.

На інше ж питання, чому він змінив місце проживання, секретар Київради відповів: "Я давно хотів жити за містом".

Можливо, Довгого спонукала необхідність перебувати постійно поруч із мером. Черновецький живе зовсім близько, в цьому ж районі на дамбі, за кілька хвилин від дому, де оселився секретар Київради.

Їздити за викликом до Черновецького у передмістя, з огляду пробки у столиці, було не дуже зручно. А тепер мер і його права рука можуть проводити наради, не змушуючи градоначальника виїжджати в місто.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді