25.06

Банківський форум

Західних журналістів на самміті Україна-ЄС не буде

Четвер, 6 вересня 2001, 13:04
Численна група західних тележурналістів скасувала попередньо заплановані поїздки в Україну для висвітлення самміту Україна - ЄС. Причина криється в тому, що оскільки самміт відбуватиметься в Ялті, західні тележурналісти будуть позбавлені технічних можливостей оперативної передачі телематеріалів супутниковим зв’язком. В Ялті він просто відсутній, повідомляє радіо "Свобода".

Журналісти так для себе пояснюють, чому самміт відбуватиметься не в Києві - мабуть, Кучма боїться, аби в телеоб’єктиви західних операторів не потрапили масові маніфестації протесту опозиціонерів Кучми. Адже саме в цей час минатиме рік від дня зникнення Георгія Гонгадзе. На думку радіорепортера, Ялта може сміливо претендувати на столицю України на період кучмівського президентства.

Речник міністерства закордонних справ Бельгії Мішель Малхерба, коментуючи теми майбутніх переговорів, заявив, що Європейський Союз "відводить Україні дуже важливу політичну, а також стратегічну роль".

"І під час кожного засідання Ради співробітництва між Україною і ЄС невтомно нагадується, що Україна - це дуже важлива країна для європейських перспектив, однак Бельгія протягом свого головування в ЄС хоче сказати, що вже досить пустопорожніх балачок про важливість України; Бельгія намагатиметься чітко і ясно з’ясувати, чим саме Україна є важливою для європейських перспектив, наскільки вона відповідає європейським структурам і яку конкретно стратегію повинен запроваджувати Європейський Союз стосовно України.

Тому порядок денний Ялтинського самміту "Україна - ЄС" включає обговорення подальшого розвитку взаємин між Україною і ЄС, який базуватиметься на робочому плані бельгійського головування в Євросоюзі та Спільній Стратегії ЄС щодо України"- продовжив Мішель Малхербе.

Окрім політичних аспектів, під час самміту обговорюватимуться питання економічного співробітництва між Євросоюзом і Україною. На порядку денному стоятимуть також такі специфічні питання, як співробітництво в галузі енергетики і охорони навколишнього середовища, покращення співпраці в юридичній сфері, боротьба з нелегальною іміграцією тощо.

З поля зору Ялтинського самміту не буде випущений аналіз економічних перетворень і нинішнє внутрішнє політичне становище в Україні, зокрема, стан демократії, свободи слова і свободи преси, які зрушення відбулись в справі розслідування вбивства Гонгадзе та інших знищених журналістів. Ці питання не будуть забуті, - наголосив бельгійський дипломат.

Делегацію Європейського Союзу очолюватиме прем’єр Міністр Бельгії, яка нині головує в ЄС - Гі Ферховстад. В склад делегації входять також міністр закордонних справ Бельгії Луі Мішель, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і оборони Хав’єр Солана, заступник голови Європейської Комісії Кріс Паттен. Українську делегацію очолить президент України Леонід Кучма.

За матеріалами радіо "Свобода"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: