Ющенко задоволений зустріччю з головою адміністрації Путіна?

Понеділок, 4 листопада 2002, 10:22
Екс-прем'єр України, лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко заявляє, що він задоволений підсумками своєї недавньої поїздки до Москви, яку він здійснив у 20-х числах жовтня на запрошення Союзу правих сил.

"Офіційні контакти з російськими парламентськими силами дають можливість обговорити ключові питання, роз'яснити позиції", - сказав Ющенко в інтерв'ю газеті "Время новостей", що публікується в понеділок.

Він обвинуватив нинішню українську владу, у тому, що "використовуючи міфи сталінського періоду", вона "штучно роздуває протиріччя в двосторонніх відносинах, лякає Кремль приходом націонал-демократів".

"Однак для "Нашої України" базове питання - стабільні, дружні відносини з найбільшим торговельним партнером і сусідом", - завірив політик. Він також заявив, що "ключова позиція "Нашої України" полягає в тому, що жодна політична сила, що входить у блок, не виношує антиросійських ідей".

"Наш блок відкритий для рішення проблем, що роблять некомфортним існування двох країн, двох народів, - сказав Ющенко. - Я буду щасливий, якщо 15 листопада, як планується, вдасться організувати "круглий стіл" і почати діалог між політичними силами двох країн, що десятиліттями не зустрічалися і мають один про одного досить приблизне уявлення".

Разом з тим, він ухилився від прямої відповіді на питання про надання на Україні російській мові статусу державної, сказавши, що "повинні бути створені всі умови для розвитку російської мови".

Торкаючись створення російсько-українського газотранспортного консорціуму, лідер "Нашої України" висловив переконання, що участь у цьому проекті повинна бути тристоронньою, із залученням представників Західної Європи.

Ющенко відмовився коментувати питання, чи відбулася в нього зустріч з головою адміністрації президента Росії Олександром Волошиним.

Інтерфакс-Україна


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування