Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Кучма радить уряду Кінаха написати заяву і сказати "до побачення"

П'ятниця, 8 листопада 2002, 17:21
Президент Леонід Кучма заявив, що Кабінет Міністрів на тлі невиконання державного бюджету на цей рік міг би подати у відставку.

"Хлопці, ви за таке виконання бюджету, за таке фінансування науки й культури самі повинні написати заяви і сказати "до побачення", - заявив Кучма на нараді з діячами культури.

Він відреагував таким чином на повідомлення міністра культури Юрія Богуцького про те, що витрати на культуру в бюджеті цього року профінансовані не повністю, а проект бюджету на наступний рік передбачає їхнє скорочення.

"Не потрібно мені розмов. Ви мені цілий рік розмови провадите", - сказав Кучма віце-прем'єру Володимирові Семиноженку, який повідомив, що уряд обговорює можливість збільшення витрат на культуру в 2003 році.

Кучма заявив, що прем'єр-міністр Анатолій Кінах і Семиноженко несуть персональну відповідальність за недостатнє фінансування культури, повідомляють "Українські Новини".

Він також наголосив, що Кінах має бути присутнім на цій нараді. "Якщо він хоче залишатися прем'єром, як він ставиться до культури?", - сказав Кучма.

Він негативно оцінив скорочення урядом передбачених у бюджеті витрат через нестачу прибутків. "Це не бюджет, це обрізання", - заявив президент.

Він сказав, що Кабінет Міністрів сам домігся прийняття Верховною Радою бюджету-2002. "А тепер хто ж за це має відповідати?", - запитав президент.

Кучма зазначив, що культура як фінансувалася, так і продовжує фінансуватися за залишковим принципом.

Президент також підкреслив необхідність закласти у бюджеті майбутнього року кошти, які "забезпечили б більш-менш нормальне фінансування" культури. "Однак принцип повинен бути - якщо заклав, то голову поклади на плаху і профінансуй", - цитує президента Інтерфакс-Україна.

Він сказав, що Кабмін повинен бути принциповим при прийнятті нового бюджету, висловивши думку, що уряд безвольно завищував витрати при прийнятті бюджету в попередні роки. "Треба, щоб уряд був принциповим при прийнятті бюджету", - сказав Кучма.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування