Опозиція за бортом парламентських комітетів
П'ятниця, 6 грудня 2002, 18:17
Парламентська більшість узгодила посади у комітетах Верховної Ради.
Як стало відомо Інтерфакс-Україна, у проекті постанови, який планується винести на голосування, на посади голів комітетів та їхніх перших заступників будуть запропоновані:
комітету з питань правової політики - Василь Онопенко (позафракційний), перший заступник - Микола Оніщук (фракція ПППУ і "Трудова Україна");
комітету з питань держбудівництва та місцевого самоврядування -
Анатолій Мокроусов (позафракційний), перший заступник - Віктор Слаута (фракція Аграрної партії);
комітету з питань соціальної політики та праці - Василь Хара (фракція "Регіони України"), перший заступник - Людмила Давидова (група "Демініциатіви");
комітету з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства - Тетяна Бахтєєва (фракція "Регіони України"), перший заступник - Олексій Козаченко (група "Народовладдя");
комітету з питань молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму- Михайло Бауер (фракція ППУ і ТУ), перший заступник - Равіль Сафіуллін (фракція "Регіони України");
комітету з питань науки й освіти- Петро Толочко (позафракційний), перший заступник - Володимир Заєць (фракція СДПУ(о);)
комітету з питань культури і духовності - Іван Курас (фракція "Трудова Україна"), перший заступник - Михайло Поплавський (фракція ПППУ і ТУ);
комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності й інвестицій - Григорій Дашутін (фракція ППУ і ТУ), перший заступник - Володимир Демьохін (група "Народовладдя");
комітету з питань бюджету - Микола Солошенко (група "Народний вибір"), перші заступники - Валерій Коновалюк (фракція "Регіони України") і Людмила Супрун (фракція НДП);
комітету з питань фінансів і банківської діяльності - Сергій Буряк (фракція ПППУ і ТУ), перші заступнки - Ігор Кальниченко (група "Європейський вибір"), Дмитро Святенников ("Демініциатіви");
комітету з питань промислової політики і підприємництва - Нестор Шуфрич (фракція СДПУ(О), перший заступник - Вадим Гуров (група "Народовладдя");
комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики й ядерної безпеки - Андрій Клюєв ("Регіони України"), перші заступники - Віктор Бойко ("Народний вибір") і Дмитро Сандлер ("Демініциатіви");
комітету з питань будівництва, транспорту і зв'язку - Валерій Пустовойтенко (фракція НДП), перший заступник - Станіслав Довгий (ПППУ-ТУ) Олег Немировський (СДПУ(о);
комітету з питань аграрної політики і земельних відносин - Михайло Гладій (фракція Аграрної партії України), перші заступники - Василь Калінчук (АПУ) і Євген Сигал (СДПУ(о);
комітету з закордонних справ - Станіслав Сташевський (позафракційний), перший заступник - Валерій Акопян ("Регіони України");
комітету з питань екологічної політики, природовикористання і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - Геннадій Руденко (СДПУ(о), перший заступник - Анатолій Толстоухов (НДП);
комітету з питань законодавчого забезпечення, правоохоронної діяльності - Валерій Євдокимов (СДПУ(о), перший заступник - Михайло Потебенько ("Демініциатіви");
головою комітету з питань боротьби з організованною злочинністю і корупцією - Олександр Бандурка ("Демініциатіви"), перший заступник - Іван Вернидубов ("Європейський вибір");
комітету з питань регламенту, депутатської етики й організації роботи Верховної Ради - Василь Гаврилюк ("Народовладдя"), перші заступники - Юлій Іоффе (ПППУ-ТУ) і Віктор Кириллов ("Народний вибір");
комітету з питань свободи слова і інформації - Микола Круглов ("Регіони України"), перший заступник - Сергій Правденко ("Народовладдя");
комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних стосунків - Іштван Гайдош (СДПУ(о), перший заступник - Володимир Шкляр ("Народовладдя");
комітету з питань пенсіонерів, ветеранів і інвалідів - Василь Надрага ("Народний вибір"), перший заступник - Олександр Фельдман ("Демініциатіви");
комітету з питань європейської інтеграції - Олег Зарубинський (НДП), перший заступник - Володимир Гошовський ("Народний вибір").
Не визначена кандидатура на посаду глави комітетів з питань національної безпеки й оборони, на посаду першого заступника цього комітету пропонується Леонід Клімов ("Регіони України").
Крім того, у постанові пропонується обрати головою спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації народного депутата Євгена Лапіна ("Європейський вибір") і його першим заступником Людмилу Кириченко ("Регіони України").
Поки у парламенті України 24 комітети й одна спеціальна контрольна комісія. 19 з них очолюють представники опозиційних фракцій.
Як стало відомо Інтерфакс-Україна, у проекті постанови, який планується винести на голосування, на посади голів комітетів та їхніх перших заступників будуть запропоновані:
комітету з питань правової політики - Василь Онопенко (позафракційний), перший заступник - Микола Оніщук (фракція ПППУ і "Трудова Україна");
комітету з питань держбудівництва та місцевого самоврядування -
Анатолій Мокроусов (позафракційний), перший заступник - Віктор Слаута (фракція Аграрної партії);
комітету з питань соціальної політики та праці - Василь Хара (фракція "Регіони України"), перший заступник - Людмила Давидова (група "Демініциатіви");
комітету з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства - Тетяна Бахтєєва (фракція "Регіони України"), перший заступник - Олексій Козаченко (група "Народовладдя");
комітету з питань молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму- Михайло Бауер (фракція ППУ і ТУ), перший заступник - Равіль Сафіуллін (фракція "Регіони України");
комітету з питань науки й освіти- Петро Толочко (позафракційний), перший заступник - Володимир Заєць (фракція СДПУ(о);)
комітету з питань культури і духовності - Іван Курас (фракція "Трудова Україна"), перший заступник - Михайло Поплавський (фракція ПППУ і ТУ);
комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності й інвестицій - Григорій Дашутін (фракція ППУ і ТУ), перший заступник - Володимир Демьохін (група "Народовладдя");
комітету з питань бюджету - Микола Солошенко (група "Народний вибір"), перші заступники - Валерій Коновалюк (фракція "Регіони України") і Людмила Супрун (фракція НДП);
комітету з питань фінансів і банківської діяльності - Сергій Буряк (фракція ПППУ і ТУ), перші заступнки - Ігор Кальниченко (група "Європейський вибір"), Дмитро Святенников ("Демініциатіви");
комітету з питань промислової політики і підприємництва - Нестор Шуфрич (фракція СДПУ(О), перший заступник - Вадим Гуров (група "Народовладдя");
комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики й ядерної безпеки - Андрій Клюєв ("Регіони України"), перші заступники - Віктор Бойко ("Народний вибір") і Дмитро Сандлер ("Демініциатіви");
комітету з питань будівництва, транспорту і зв'язку - Валерій Пустовойтенко (фракція НДП), перший заступник - Станіслав Довгий (ПППУ-ТУ) Олег Немировський (СДПУ(о);
комітету з питань аграрної політики і земельних відносин - Михайло Гладій (фракція Аграрної партії України), перші заступники - Василь Калінчук (АПУ) і Євген Сигал (СДПУ(о);
комітету з закордонних справ - Станіслав Сташевський (позафракційний), перший заступник - Валерій Акопян ("Регіони України");
комітету з питань екологічної політики, природовикористання і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - Геннадій Руденко (СДПУ(о), перший заступник - Анатолій Толстоухов (НДП);
комітету з питань законодавчого забезпечення, правоохоронної діяльності - Валерій Євдокимов (СДПУ(о), перший заступник - Михайло Потебенько ("Демініциатіви");
головою комітету з питань боротьби з організованною злочинністю і корупцією - Олександр Бандурка ("Демініциатіви"), перший заступник - Іван Вернидубов ("Європейський вибір");
комітету з питань регламенту, депутатської етики й організації роботи Верховної Ради - Василь Гаврилюк ("Народовладдя"), перші заступники - Юлій Іоффе (ПППУ-ТУ) і Віктор Кириллов ("Народний вибір");
комітету з питань свободи слова і інформації - Микола Круглов ("Регіони України"), перший заступник - Сергій Правденко ("Народовладдя");
комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних стосунків - Іштван Гайдош (СДПУ(о), перший заступник - Володимир Шкляр ("Народовладдя");
комітету з питань пенсіонерів, ветеранів і інвалідів - Василь Надрага ("Народний вибір"), перший заступник - Олександр Фельдман ("Демініциатіви");
комітету з питань європейської інтеграції - Олег Зарубинський (НДП), перший заступник - Володимир Гошовський ("Народний вибір").
Не визначена кандидатура на посаду глави комітетів з питань національної безпеки й оборони, на посаду першого заступника цього комітету пропонується Леонід Клімов ("Регіони України").
Крім того, у постанові пропонується обрати головою спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації народного депутата Євгена Лапіна ("Європейський вибір") і його першим заступником Людмилу Кириченко ("Регіони України").
Поки у парламенті України 24 комітети й одна спеціальна контрольна комісія. 19 з них очолюють представники опозиційних фракцій.