ПІСЛЯ "КОЛЬЧУГ" США ПРОВЕДУТЬ ЕКСПЕРТИЗУ РОЗМОВИ КУЧМИ ПРО ГОНГАДЗЕ

Понеділок, 9 грудня 2002, 15:53
Колишній майор Управління державної охорони Микола Мельниченко звернувся до голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України Григорія Омельченка з проханням забезпечити офіційну передачу зроблених ним записів для експертизи до державних органів США.

"У зв'язку з проханням Мирослави Гонгадзе щодо проведення Державними установами США експертизи записів розмов, в яких ідеться про Георгія Гонгадзе (зроблених мною у кабінеті президента України Кучми Л.Д.), прошу вас забезпечити офіційну передачу організованих записів розмов від 3.07.2000 та 11.09.2000 та записуючого пристрою, яким я записував розмови Кучми Л.Д. в період з 3.09.2000 по 28.09.2000 (ці речові докази та висновки експертиз, проведених Брюсом Кенігом, компанія БЕК ТЕК, ви повинні були отримати від голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради 3-го скликання Жира О.О.)", - зазначається у заяві Мельниченка, яку УП отримала у понеділок.

"Інші записуючі пристрої, якими велися записи в кабінеті Кучми Л.Д та інших місцях щодо Георгія Гонгадзе, Олександра Єльяшкевича, "Кольчуг" та інших злочинів, розслідування яких зараз ведеться Сполученими Штатами Америки, знаходяться у відповідних офіційних установах. Всі оригінали записів розмов Кучми Л.Д. щодо Георгія Гонгадзе, які не передавалися мною комісії, передаються відповідним Державним установам США, у тому числі записи розмов, що відбулися після зникнення Георгія Гонгадзе".

***

У коментарі УП голова парламентської комісії Григорій Омельченко зазначив, що домовився "через адвоката Миколи Мельниченка з представниками державних установ США, щоб вони провели фоноскопічну експертизу аудіорозмов, зроблених Мельниченком, там де йдеться про Георгія Гонгадзе".

Рішення звернутися до державних установ США за проведенням експертизи розмови щодо Гонгадзе було прийнято після того, як там було провелено ряд експертиз, зокрема розмови Кучми та Малєва і "зроблено висновки про те, що запис ідентичний, і на плівці голос Кучми", зазначив Омельченко.

"Щоб мати ще один доказ у справі Гонгадзе було вирішено звернутися до державних установ США", - додав він. Омельченко також повідомив, що наразі оригінал розмови і технічний пристрій, яким він був зроблений, знаходиться у голови тимчасової комісії Верховної Ради 3-го скликання Олександра Жира. Останній, за словами Омельченка, запевнив, що надасть всі необхідні матеріали.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування