Литвин проти сценарію Медведчука-Симоненка обирати президента в 2004 і 2006

Понеділок, 24 листопада 2003, 16:45
Спікер Володимир Литвин не підтримує норму законопроекту, розробленого адміністрацією президента і фракцією КПУ, яка передбачає обрання глави держави у 2004 році всенародно, а в 2006 – в парламенті.

"Це не найкращий винахід", - сказав Литвин. За його словами, якщо президентом стане "вольова особа", вона після обрання в 2004 доб'ється відміни норми про наступні вибори у 2006.

"Я не бачу логіки обрання президента на два роки", - зазначив Литвин.

Говорячи про ідею обрання президента у Верховній Раді, спікер сказав, що має "подвійне почуття".

"Я не маю сформованого переконання. Я не проти обрання президента в парламенті, але треба, щоб він мав менші повноваження, бо він має право вето на всі закони. Повинні бути стримувачі і противаги", - сказав Литвин.

Говорячи про пропорційні вибори, Литвин сказав, що майбутнє ухвалення закону про це є "доконаним фактом". За його словами, це підтримують, крім опозиції, фракції СДПУ(О), НДП і аграрної партії, що, за його словами, забезпечує понад 250 голосів.

Водночас, на думку Литвина, є питання щодо форми пропорційної системи: "Мають рацію ті, хто говорять, що треба голосувати і за партію, і за особу".

Литвин вважає, що такий варіант можливий, коли партії виставлятимуть в округах 450 депутатів, які агітуватимуть за свій передвиборчий список. В результаті до парламенту проходитимуть ті кандидати, в чиїх округах партії мають найвищий результат.

Литвин розкритикував законопроект опозиції, який передбачає обрання всіх 450 депутатів за єдиними загальнодержавними списками.

Він також відкинув іншу пропозицію пропорційно формувати виборчі комісії. "Що ж це виходить? Партії для себе проводять вибори, і самі ж рахують голоси", - сказав Литвин.

У той же час, як повідомляє "Інтерфакс-Україна", Віктор Ющенко висловив думку, що законопроект про вибори народних депутатів на пропорційній основі вже на цьому тижні буде розглянутий на предмет включення його до порядку денного.

"Українська Правда"

powered by lun.ua