"Нашоукраїнець" Жванія проігнорував СБУ, яка розслідує викрадення Рибкіна

Понеділок, 1 березня 2004, 19:45
Служба безпеки України провела розслідування обставин перебування у Києві кандидата в президенти Російської Федерації Івана Рибкіна.

Прес-секретар глави СБУ Марина Остапенко зазначила, що СБУ порушила кримінальну справу за ст. 146 Кримінального кодексу України ("незаконне позбавлення свободи або викрадення людини").

Кримінальна справа порушена на підставі заяв Рибкіна про його викрадення і незаконне утримання на території України, і звернення до української сторони російських правоохоронних органів, відзначила Остапенко.

Після проведення первинних оперативно-розшукових і слідчих дій СБУ передала справу в Генеральну прокуратуру України.

У ході проведення слідчих заходів, з санкції суду були затримані двоє громадян України. Обидва дали вичерпні свідчення, в зв'язку з чим запобіжний захід для них був змінений на підписку про невиїзд, сказала прес-секретар.

Раніше джерела у Верховній Раді України повідомили "Інтерфаксу", що до візиту Рибкіна до Києва мали відношення київські бізнесмени Ігор Керезь і Сергій Безсмертний.

Крім того, Остапенко підтвердила, що по матеріалам справи дійсно проходить народний депутат України Давид Жванія (фракція "Наша Україна"), до якого СБУ мала ряд питань. Однак він відмовився давати будь-які пояснення.

"Його чотири рази викликали для дачі пояснень, однак він на бесіду так і не з'явився", – сказала вона.

У даний момент справу веде Генеральна прокуратура України. Створена оперативна група, до якої увійшли й співробітники СБУ.

Як повідомлялося, на початку лютого представники передвиборчого штабу Рибкіна заявили про його загадкове зникнення. Через кілька днів з'ясувалося, що Рибкін був у Києві з 5 по 10 лютого.

Прилетівши до Москви, кандидат в президенти пояснив свою відсутність бажанням відпочити. Однак пізніше, вже перебуваючи в Лондоні, Рибкін пояснив свою поїздку в Київ тим, що йому обіцяли організувати зустріч з лідером чеченських сепаратистів Асланом Масхадовим.

За словами кандидата в президенти, в столиці України його накачали наркотиками, і він кілька днів знаходився в безпам'ятстві.

Інтерфакс-УкраїнаРеклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування