Янукович проти використання Шевченка для політичної кон'юнктури

Вівторок, 9 березня 2004, 17:07
Прем'єр-міністр України Віктор Янукович підкреслює неприпустимість перетворення образа і творчості Тараса Шевченка "в абстрактного ідола" і застерігає від його використання "для освячення політичної кон'юнктури".

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів, передає Інтерфакс-Україна.

"Геній Кобзаря – народний, а не хрестоматійний, і найбільшим застереженням повинне стати недопущення перетворення його на абстрактного ідола. Або ще гірше – використання для освячення політичної кон'юнктури", – сказав Янукович.

"Тарас Шевченко належить до титанів, пізнавати яких необхідно весь час. І для цієї мети ми намагаємося робити якнайбільше", – відзначає прем'єр.

В Україні у вівторок відзначають 190-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

У прес-службі повідомили, що до річниці за рахунок державного бюджету профінансовані ремонт і благоустрій Шевченківського національного заповідника в Каневі, Національного музею в Києві, побачили світло перші томи повних академічних зборів його добутків.

"Ще більше роботи в нас перед. Поки ми поважаємо, слухаємо і чуємо свого пророка, доти усвідомлюємо себе як народ", – підкреслив Янукович.

У той же час, як передає кореспондент "Української правди", на мітингу поряд із пам'ятником Шевченку лідер "Наший України" Віктор Ющенко розповів, що напередодні брав участь у шевченківському святі в рідному селі поета Моринці.

За словами Ющенка, проходили слухання в клубі, що не опалювався, без участі представників влади, через що учасникам заходу, у тому числі народному артистові Дмитру Гнатюку, довелося виступати зі сцени у верхньому одязі.

Читайте також:

Ющенко заявляє про державний переворот, Тимошенко закликає до повстання


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування