Ющенко, Тігіпко, Мороз і Симоненко разом врятують студентів із Сум

П'ятниця, 6 серпня 2004, 16:57
Кандидат у президенти Віктор Ющенко не виключає, що може направитися до Сум, аби на місці підтримати студентів-страйкарів.

Ющенко заявив журналістам у Запорізькій області, де він перебуває у турі, що завданням номер один є звільнити затриманих з-під арешту, а потім запропонувати дії щодо захисту їх прав.

За словами Ющенка, арешт студентів – "це робота влади і її представника в Сумській області Володимира Щербаня, який відстоює позиції прем'єр-міністра".

Ющенко повідомив, що дізнався про брутальний розгін наметового містечка від народного депутата В'ячеслава Кириленка, якого спочатку затримали разом зі студентами, а потім звільнили.

Ющенко відразу зателефонував Володимиру Литвину і розповів йому про ситуацію, яка склалася довкола арешту студентів, народного депутата та помічників народних депутатів.

Ющенко також схвально оцінив звернення Мороза із закликом об'єднати зусилля довкола захисту студентських прав. Він підтримує солідарну позицію СПУ та КПУ, повідомляє персональний сайт Ющенка.

Водночас лідер Компартії Петро Симоненко заявив, що арешт сумських студентів – це "черговий доказ перетворення України в поліцейську державу".

"Політику саме такої держави в області проводять губернатор Щербань, який був присутній при арешті та підвладні йому структури. Такими вчинками вони залякують тих, хто має віддати голос на виборах", - сказав Симоненко.

Він також підкреслив, що готовий надати правову допомогу студентській молоді Сум.

Раніше представник Соцпартії Юрій Луценко заявив, що Олександр Мороз припиняє світ тур Луганщиною для спільної акції в Ромнах.

Блок Юлії Тимошенко також звернувся до міжнародної громадськості з проханням дати належну оцінку організованому владою "розбою та знущанню над конституційними правами громадян".

У свою чергу керівник штабу Віктора Януковича Сергій Тігіпко сказав, що найближчим часом відвідає Сумщину, щоб спокійно розібратися у ситуації. Раніше Тігіпко уже пропонував студентам не підставлятися під кийки міліції.

Студенти із Сум рушили на Київ на знак протесту проти приєднання держуніверситету і педуніверситету до Сумського аграрного університету під керівництвом ректора-депутата від СДПУ(о) Олександра Царенка. У п'ятницю зранку акцію силою зупинила міліція на кордоні Сумської і Полтавської областей.

"Українська правда"

Читайте також:

Міліція студентів не била, а розмовляла

МІЛІЦІЯ ПРОДОВЖУЄ ВИЛОВЛЮВАТИ СУМСКИХ СТУДЕНТІВ

МВС ОБВИНУВАЧУЄ ПОЛІТИЧНІ СИЛИ В ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ-ЕКСТРЕМІСТІВ

ЯНУКОВИЧ ЗВІЛЬНИТЬ ЩЕРБАНЯ, ЯКЩО ТОЙ ВИПУСТИТЬ СТУДЕНТІВ ЗА МЕЖІ ОБЛАСТІ?

МІЛІЦІЯ РОЗІГНАЛА ПРОТЕСТ СТУДЕНТІВ ІЗ СУМ, ЯКІ НЕ ХОТІЛИ ЙТИ ПІД СДПУ(О)

Про причини акції читайте тут:

Ні "совокуплєнію" вузів! Сумські студенти йдуть походом на Київ

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua