Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

В ЄС не хочуть безладних відносин з Україною й не можуть абстрагуватися від Путіна

Субота, 5 лютого 2005, 16:43
Франція підтримує Україну в поступовій реалізації її євроінтеграційних устремлінь.

Про це журналістам повідомили міністри закордонних справ Франції Мішель Барньє та України Борис Тарасюк.

"Перше, що ми почули від пана Барньє... що Франція готова підтримувати Україну в реалізації її євроінтеграційних устремлінь", - сказав Тарасюк.

Водночас, зі слів українського міністра, Україна повинна йти до інтеграції в Європейський Союз поступово.

Французький міністр особливо наголосив на необхідності для України поступово переборювати певні етапи.

Він сказав, що сам ЄС свого часу створювався поетапно.

"Не треба вносити безлад у відносини", - відповів Барньє на питання, чи готова Франція розглядати відносини України і ЄС поза рамками європейської політики сусідства.

Він сказав, що висловлює позицію не тільки Франції, але й міністрів закордонних справ 25 країн ЄС, які провели нещодавно зустріч й обговорювали, зокрема, українське питання.

Барньє наголосив, що він приїхав в Україну із символічним візитом, щоб засвідчити готовність Франції підтримати нові почини української влади, повідомляють Українські новини.

Відповідаючи на прес-конференції на питання про відносини з Росією Барньє сказав, що Франція не буде втручатися у відносини України й Росії.

"Негоже Франції визначати якими повинні бути відносини в України з Росією й у Росії з Україною", - сказав він, додавши, що Росія й Україна є суверенними державами.

Міністр також підкреслив, що не розділяє точки зору, відповідно до якої Україна є предметом суперечки між Європейським Союзом і Росією.

У той же час Барньє сказав, що для Франції "абстрагуватися від Росії при визначенні політики стосовно України не можливо", оскільки Росія є однієї із найбільш потужних країн світу.

Він підкреслив, що для Євросоюзу, Росії й України важливо мати між собою дружні й добросусідські відносини, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зранку Барньє провів зустріч з президентом України Віктором Ющенком.
На зустрічі також були присутні Державний секретар Президента Олександр Зінченко та міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування