25.06

Банківський форум

Записи Мельниченка не будуть доказом у справі Гонгадзе?

Середа, 2 березня 2005, 12:07
Плівки Мельниченка не можуть бути використані як доказ у суді, вважає голова комітету Верховної Ради у боротьбі з корупцією і оргзлочинністю Володимир Стретович.

"Ніякий суд не прийме їх як доказ", - сказав Стретович у коментарі журналістам і додав, що навіть якщо це буде зроблено, адвокати обвинувачених легко зможуть оскаржити залучення записів як доказу.

За його словами, щоб записи Мельниченка можна було без проблем використовувати як доказ, вони "повинні бути залучені у встановлений законом спосіб".

Так, пояснив Стретович, щоб плівки могли фігурувати як доказ, Мельниченко повинен був отримувати санкцію на прослуховування: "Тобто щоб плівки були доказом, прослуховування повинно було відбуватися в рамках оперативно-розшукової справи".

У нинішньому вигляді, за словами Стретовича, записи Мельниченка можуть бути лише "інформаційним матеріалом для слідства".

Водночас представник Соцпартії Микола Рудьковський заявив, що СПУ наполягає на залученні записів Мельниченка.

Він сказав, що треба проводити експертизу не уривків записів про Гонгадзе, а цілих кількагодинних фрагментів робочого дня президента Кучми, "де зрозуміло, що там немає ніяких змін тексту".

Рудьковський, крім того, пропонує залучити до експертизи диктофон Мельниченка і взяти у нього свідчення. "Це все можна зробити в Україні", - додав депутат.

Він також спростував, що вимогою залучення записів СПУ веде війну проти спікера Володимира Литвина – одного із фігурантів плівок.

"Олександр Мороз не має нічого персонального проти Володимира Литвина. Спікер розуміє, що перед законом всі рівні", - додав Рудьковський.

"Українська правда"


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування