Омельченко обіцяє восени розповісти все про Гонгадзе

Четвер, 4 серпня 2005, 18:13

Восени спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради знову вимагатиме заслухати її звіт щодо розслідування справи про вбивство Георгія Гонгадзе.

Про це на прес-конференції в четвер заявив голова комісії Григорій Омельченко.

"Ми розповімо ще інші речі, пов'язані з цією справою", - також додав він.

Омельченко вважає, що спрямування до суду матеріалів справи про вбивство Гонгадзе тільки по відношенню до безпосередніх виконавців вбивства зроблене "з однією метою - знищити процесуальні докази провини співучасті в цьому злочині колишнього президента Леоніда Кучми".

Він нагадав, що слідча комісія ще в 2002-2003 роках направила документи до Генеральної прокуратури для порушення кримінальної справи проти Кучми.

"Слідча комісія встановила, що Кучма є організатором викрадення Гонгадзе, яке спричинило за собою важкий наслідок - його убивство. Це ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу", - заявив Омельченко.

За його словами, слідча комісія також встановила, що "підбурювачем здійснення злочину - викрадення Гонгадзе - є нинішній голова Верховної Ради Володимир Литвин".

За словами Омельченка, відповідно до висновків слідчої комісії, "два співучасника цього злочину - колишній міністр МВС Юрій Кравченко і колишній голова СБУ, депутат Леонід Деркач".

Омельченко також повідомив, що влітку 2003 року він "направив до Генеральної прокуратури список на сімох чи дев'ятьох працівників міліції", серед яких були і ті троє колишні правоохоронці, які сьогодні обвинувачуються у вбивстві журналіста.

"Генеральний прокурор зробив усе, щоб максимально загальмувати справу Гонгадзе", - підкреслив Омельченко.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування