ЦВК хоче впливати на журналистів

Середа, 2 листопада 2005, 13:11

Центральна виборча комісія, як і інші комісії, повинна мати можливість впливу на засоби масової інформації, щоб ті працювали в правовому полі.

Про це заявив голова ЦВК Ярослав Давидович на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів щодо його позиції по обмеженню діяльності ЗМІ новим законом про вибори депутатів.

"Процес діяльності ЗМІ не має бути чимось штучно або з погляду права обмежений, але в той же час він має регулюватися законом і, як ЦВК, так і інші комісії, повинні мати вплив, щоб ЗМІ працювали в правовому полі. І розумійте це, як хочете", - сказав він.

Давидович нагадав, що в ході останньої виборчої кампанії виникало безліч проблем у зв'язку з діяльністю ЗМІ, і він не хотів би, щоб подібна ситуація повторилася.

Він також повідомив, що Центральна виборча комісія внесла в списки 36 545 950 виборців станом на 1 листопада.

За його словами, порівняно з кількістю виборців, зареєстрованою станом на 26 грудня 2004 року, їхня кількість зменшилася на 1 111 754 виборці.

Давидович сказав, що зараз ЦВК проводить навчання фахівців, які пізніше будуть займатися перевіркою виборчих списків у регіонах. Він додав, що на цей час списки не ідеальні, однак є ще 4 місяці для того, щоб внести до них всі потрібні корективи.

Давидович сказав, що, починаючи з 1 листопада, всі охочі можуть перевірити наявність своїх даних і можливі помилки у відповідних робочих групах. Голова ЦВК додав, що списки можуть бути надалі уточнені як кількісно, так і якісно, у зв'язку із чим може змінитися кількість виборців.

"Хтось може себе не знайти, десь може бути помилка, але ми це встигнемо виправити", - сказав Давидович.

З його слів, до 6 лютого 2006 року ЦВК повинна завершити перевірку списків виборців і відправити їх назад у територіальні виборчі комісії.

Він також заявив, що, перевіряючи списки виборців, які надійшли в Центвиборчком, він знайшов там себе, свою дружину і дочку.

"Попросив знайти особисто себе - знайшов! Що ви думаєте: знайшов себе, дружину, дочку, все нормально, зауважень ніяких немає! От сидить член комісії, Жанна Іванівна Усенко – те ж саме: чоловіка знайшла, себе знайшла, маму знайшла! Значить реальні списки? Реальні!", - порадів він.

Ліга, Українські новини

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування