Помилок у списках виборців більше не буде?

Понеділок, 7 листопада 2005, 11:38

Комітет виборців України заявляє, що ситуація з підготовкою списків виборців до парламентських виборів значно покращилася в порівнянні з президентськими виборами.

Про це свідчать результати експрес-моніторингу роботи груп зі складання списків виборців, проведеного КВУ протягом 1-4 листопада.

За підсумками моніторингу Комітет констатує, що в 95% випадків списки були надані для ознайомлення вчасно або з невеликим запізненням.

Реклама:

Водночас КВУ відзначає низку технічних проблем, які супроводжують цей процес. Зокрема, в 30% випадків списки існують тільки в електронному вигляді і не роздруковані на паперових носіях.

Це призводить до того, що ознайомитися зі списками можна тільки в присутності відповідного фахівця, який має доступ до електронної бази.

Крім того, у Севастополі списки виборців-військовослужбовців складені повністю російською мовою.

ВІДЕО ДНЯ

Щодо якості списків, то дані попереднього моніторингу не можуть продемонструвати реальну картину, оскільки активісти КВУ мали можливість перевірити точність списків тільки щодо себе і своїх близьких.

Дані попереднього аналізу свідчать, що неточності мали місце в 15% випадків, що значно краще в порівнянні з попередніми роками.

Зокрема, були усунуті неточності, що мали місце під час виборів президента в 2004 році. Однак КВУ підкреслює, що дане дослідження не може бути репрезентативним.

Гірше ситуація з розміщенням у ЗМІ інформації про можливість і місце ознайомлення громадян зі списками виборців.

У період моніторингу така інформація була розміщена тільки в 60% державних і комунальних ЗМІ, однак спостерігається тенденція до збільшення цієї цифри.

З огляду на абсолютно нову для України процедуру перевірки й уточнення списків виборців, КВУ ініціює широку просвітительську кампанію по уточненню списків і закликає долучитися до неї інші громадські організації і ЗМІ.

Ліга

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування