Кінах думає, що Лукашенко на фюрера не образиться

Вівторок, 8 листопада 2005, 14:59

Секретар Ради нацбезпеки Анатолій Кінах вважає, що висловлювання прем'єра Юрія Єханурова, зроблені в Америці на адресу Білорусії і Росії, не відіб'ються на дружніх відносинах між Україною і цими державами.

"Я переконаний, що це все не вплине. Головне, щоб усі, незалежно від посади, розуміли значення кожного слова і наслідок цього слова", - сказав Кінах в інтерв'ю журналістам у вівторок у Києві.

Секретар РНБО також додав, що "тим більше, коли мова йде про міждержавні відносини".

"З такими дружніми сусідніми державами як РФ, Білорусія в нас є і будуть дуже високі відносини як в офіційному економічному співробітництві, так і в духовному", - сказав він.

Кінах підкреслив, що в України, Росії і Білорусії сторіччями склалися історично гарні відносини і не тільки між державами, але і між людьми, і цю довіру ніхто не зможе зіпсувати.

Під час візиту в США на початку минулого тижня, на зустрічі з американськими конгресменами, а потім і журналістам Єхануров сказав: "Якщо Росія вступить раніше за нас, то Україні стати членом СОТ буде практично неможливо".

Офіційний представник МЗС РФ Михайло Каминін заявив з цього приводу: "У Москві звернули увагу на повідомлення ЗМІ про ці висловлювання. Вони викликали в російської сторони велике здивування".

"Для нас абсолютно неприйнятний такий підхід. Дивно чути подібні слова від нашого стратегічного партнера, з яким самою долею нам визначено жити і працювати пліч-о-пліч. Ми перед собою такого завдання ніколи не ставили і не ставимо", - сказав Каминін.

Як відомо, виступаючи 1 листопада у Фонді імені Карнегі у Вашингтоні, Єхануров назвав президента Білорусії Олександра Лукашенка талановитим пропагандистом, що вміє працювати з народом, додавши: "Тепер я розумію, чому в 30-і роки німецькі жінки кричали: "Хочу дитинку від фюрера!".

Ця інформація одержала відгук у білоруському МЗС, який попросив пояснити, що мав на увазі український прем'єр.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: