25.06

Банківський форум

Яценюк каже, що Тимошенко не змогла зупинити нечесне м’ясо

Середа, 9 листопада 2005, 12:50

Міністр економіки Сергій Яценюк вважає розмови про реприватизацію основною причиною падіння інвестицій в українську економіку.

Як сказав Яценюк на засіданні уряду за підсумками 9 місяців, обсяг інвестицій в основний капітал упав у 10 разів у порівнянні з таким самим періодом минулого року.

"Перша і основна причина – реприватизація і порушення прав власності", - сказав Яценюк.

Другою вагомою причиною, за його словами, є скорочення інвестицій за рахунок бюджету України. "Бюджет не бере участі в інвестиціях – в порівнянні з минулим роком показник впав у два рази", - сказав Яценюк.

Під час своєї промови він також розкритикував попередній уряд за скасування пільг у вільних економічних зонах.

"Інвестори підуть до суду і отримають підтримку законності своїх контрактів, підписаних кілька років тому. І є загроза відшкодування з боку України збитків, які понесли інвестори у ВЕЗ", - зазначив Яценюк.

Він додав, що скасування пільг до кінця не вирішило питання рівності всіх перед законом:

"Ті, хто використовував ВЕЗ для безмитного ввезення товарів – вже отримали в суді рішення і знову завозять м’ясо на територію України".

Також Яценюк розкритикував попередню економічну політику уряду, яка призвела до домінування імпорту. "З перших часів азійської кризи 1998 року у нас негативне сальдо торгівлі товарами", - сказав він і додав, що темпи росту імпорту в 4 рази вище за темпи росту експорту.

Яценюк визнав, що за попередньої влади був фіктивний експорт, але він складав лише 5-7%.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: