Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

На Україну образилось одразу дві країни

Неділя, 5 березня 2006, 00:42

МЗС невизнаної Придністровської республіки критично поставився до введення з 3 березня Україною нових правил оформлення придністровських вантажів на молдавсько-українському кордоні.

Тепер придністровські товари будуть пропускатися тільки з митним оформленням Молдови.

"Україна відійшла від основних принципів посередника переговірного процесу, прийнявши позицію однієї з конфліктуючих сторін", - говориться в розповсюдженій у суботу заяві МЗС Придністров’я.

Міністерство підкреслює, що подібні дії жодним чином не відповідають високому статусу України як посередника й держави-гаранта.

Голова Союзу українців Придністров’я Василь Проценко назвав дії офіційного Києва "зрадництвом інтересів українців регіону".

У той же час, МЗС Росії з тривогою сприйняло інформацію про введення заходів по жорсткості режиму переміщення товарних потоків Придністров’я.

"Російська Федерація як країна-гарант урегулювання, інтереси якої безпосередньо зачеплені, закликає переглянути введений для Придністров’я митний режим", - говориться в заяві, розміщеній на сайті відомства у суботу.

У документі говориться, що "з погрозою залучення таких кроків молдавська сторона виступала з початку цього року".

"Приєднання тепер до них України небезпечне різкою ескалацією напруги. Це підтверджують повідомлення про хаос, що виник уже в перші дні на залізничному й автомобільному прикордонному переходах", - заявили в МЗС Росії.

"Те, що в Кишиневі й Києві намагаються представити як наведення порядку на кордоні, в дійсності є черговою спробою вчинити економічний тиск на Тирасполь з метою примусу його до політичної капітуляції в питаннях придністровського врегулювання", - підкреслюється в заяві.

"Виникає питання про політичну відповідальність тих, хто приймає такі рішення. Адже по суті ігноруються права Придністров’я в зовнішньоекономічній діяльності, які зафіксовані в діючому міжнародному документі - Меморандумі про основи нормалізації відносин між Молдовою та Придністров'ям 1997 року", - говориться в заяві МЗС.

Інтерфакс-Україна

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: