Росія образилася на підривників і мутну воду

Четвер, 9 березня 2006, 19:12

Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав спробою підірвати механізм врегулювання ситуацію в Придністров'ї нові митні правила, уведені Кишиневом.

"З огляду на, що обмеження, які були введені, - нехай вони формально називаються необхідністю оформляти перевезення вантажів з Придністров'я через молдавські митні органи, - насправді, це явне порушення меморандуму 1997 року", - сказав Лавров в ефірі телеканалу "Росія".

Він нагадав, що меморандум підписали Кишинів і Тирасполь і він передбачає право Придністров'я на вільну економічну діяльність, включаючи зовнішні економічні зв’язки.

"Я можу тільки припустити, що ці політичні розуміння пов'язані зі спробою загострити ситуацію, створити напруженість у Придністров'ї, і домогтися зміни ситуації за рахунок виклику якихось хвилювань у регіоні і тим самим підірвати діючі механізми врегулювання і спробувати в мутній воді в однобічному порядку ситуацію змінити", - підкреслив міністр.

Як відомо, 3 березня Україна ввела новий порядок проходження вантажів на молдавсько-українському кордоні. З цього дня вантажі, які не мають митного оформлення Молдавії, не пропускаються через кордон. Більшість підприємств Придністров'я втратили можливість експортувати свої товари, але відмовляються зареєструватися в Молдавії, щоб одержати цю можливість.

РИА Новости

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування