Тарасюку сказали, що двері відчинені, але запросити відмовилися
Міністри закордонних справ НАТО на зустрічі в столиці Болгарії відмовилися назвати дату можливого вступу України в цей альянс.
Зі свого боку голова МЗС України Борис Тарасюк підтвердив міністрам 26 країн НАТО бажання приєднатися до цього блоку, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Я підтвердив, що стратегічна мета зовнішньої політики України - вступ у НАТО - невідворотна. Сподіваюся одержати деякі позитивні сигнали на саміті НАТО, що пройде в листопаді в Ризі", - заявив він.
Однак у Софії стало відомо, що учасники Північноатлантичного альянсу, як і раніше, розділені стосовно цього питання.
Зокрема, Німеччина і Франція не бажають дратувати Росію, тоді як Польща підштовхує союзників до подальшого розширення блоку, і тому називати можливу дату прийому України міністри не стали.
За словами генсекретаря НАТО Яапа де Хоопа Схеффера, "союзникам добре відоме прагнення України приєднатися до НАТО, але усе, що я можу сказати, це те, що двері залишаються відчиненими".
Він зазначив, що рух почнеться з прийняттям "плану дій" по розширенню альянсу.
У свою чергу, російський міністр закордонних справ Сергій Лавров після участі в зустрічі ради Росія-НАТО в Софії підкреслив: "Ми повинні знати про те, що відбувається біля наших кордонів".
Він висловився за більшу прозорість у НАТО, щоб "наша країна змогла оцінювати загрозу нашій безпеці".
У кулуарах софійської зустрічі стало відомо, що наступне розширення альянсу знаходиться зараз у центрі політичного маневрування Вашингтона в зв'язку з президентськими виборами США в 2008 році.
У ході засідання комісії Україна-НАТО Тарасюк проінформував членів комісії про розвиток внутрішньополітичної ситуації в країні після проведення парламентських виборів.
Тарасюк підкреслив готовність України до переходу на новий етап відносин у контексті підготовки держави до вступу в альянс.
Зокрема, до проведення практичної імплементації першого циклу Плану дій щодо членства в НАТО вже у вересні поточного року.
Представники НАТО високо оцінили вільне і прозоре проведення парламентських виборів в Україні, відзначивши свою готовність до подальшого співробітництва з Україною.
Члени Комісії також вітали практичні кроки України, спрямовані на зміцнення безпеки в євроатлантичному просторі.
У ході засідання представники країн-членів НАТО високо оцінили участь України в миротворчій операції на Балканах, а також проведення антитерористичної операції "Активні зусилля" у Середземномор'ї.
Також звернули увагу на підтримку Україною операції сил ІСАФ в Афганістані, логістичної підтримки миротворчих зусиль альянсу в Суданській провінції Дарфур.