Литвин думає, що Ющенко змовився з Тимошенко і Януковичем

Субота, 3 червня 2006, 11:48

Екс-спікер, лідер Народного блоку Литвина Володимир Литвин заявляє, що результати виборів до Верховної Ради були сфальсифіковані.

В інтерв’ю "Дзеркалу тижня", опублікованому в суботу, він зазначив, що розрив між показниками блоку Литвина на місцевих виборах і виборах у Раду неадекватно великий.

"Для мене така диспропорція — зайвий доказ того, що результати кампанії були сфальсифіковані", - сказав Литвин.

За його словами, на виборах 2006 року реальних свідчень фальсифікацій було набагато більше, ніж на президентських виборах 2004 року.

"І час спокійно перерахувати голоси був — із моменту голосування до відкриття сесії минуло два місяці. Однак влада і лідери великих політичних сил пішли на змову і не дозволили це зробити", - вважає Литвин.

Разом з тим, Литвин зазначив, що не ставить під сумнів думку багатьох закордонних спостерігачів, які заявили про демократичність виборів.

"Не ставлю. Справжнє шахрайство почалося після того, як вони виступили на прес-конференціях і роз’їхалися по домівках. Коли всі відзвітували про перемогу демократії, почалася крадіжка голосів", - сказав він.

"Підстави для перерахунку голосів були. У розмові зі мною це визнав і президент, котрий пообіцяв, що фракція "Нашої України" підтримає проект відповідного рішення Верховної Ради. Перед тим, як ставити його на голосування в парламенті, я заручився підтримкою і соціалістів. Але в середовищі наших політиків не заведено дотримуватися даних раніше обіцянок", - вважає екс-спікер.

За його словами, він не робив таких заяв відразу після виборів, "тому що тоді це сприймалося б як демонстрація образи".

Водночас Литвин визнав численні помилки в проведенні виборчої кампанії свого блоку — "починаючи від формування передвиборного списку і закінчуючи недолугою рекламою".

Екс-спікер також висловив думку, що "нинішня перерва в роботі сесії — безпрецедентне явище".

"Раду на два тижні виключили з роботи, по суті, для того, щоб продовжити переговори з приводу того, хто які посади одержить. Створення коаліції — не єдина мета, яка стоїть перед парламентом. А розподіл посад не єдина мета формування коаліції", - сказав він.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування