Ющенко чітко вказав як Янукович порушує Універсал

Четвер, 5 жовтня 2006, 17:45

Президент Віктор Ющенко наголошує, що деякі політичні сили, які підписали Універсал, не виконують основних положень цього документу.

Про це Ющенко зазначив у своїй заяві для преси в четвер.

"Я високо ціную ті домовленості, які були досягнені в рамках підписання Універсалу, але проблема в тому, що після підписання Універсалу багато політичних сил, або забули, або просто проігнорували деякі ключові положення, які вже треба було виконувати", - наголосив Ющенко.

"Те, що Універсал не виконується – це є пряма вина тих політичних сил, які його підписали", - наголосив він.

Серед пунктів, які не виконуються, Ющенко назвав те, що після підписання документу політичні сили не внесли зміни до політичних програм своїх партій "щодо розбудови в Україні федерального устрою", оскільки в Універсалі було наголошено на соборності України.

Ющенко також акцентував увагу невиконанні підписантами пункту щодо статусу української мови. Він нагадав, що документ передбачав розвиток мов усіх національних меншин та "системний розвиток державної офіційної мови".

"Беремо бюджет 2007 року. Що нового ми побачили у мовній політиці? Який розвиток отримують мови національних меншин і яка програма на підтримку розвитку національної мови?" – наголосив президент.

Ющенко також зазначив, що "не виконується Універсал і в частині формування єдиної інтеграційної політики". Він наголосив, що у 2006 році планувався вступ України до СОТ.

"Я не розумію тих політичних дебатів, які сьогодні ведуться у Верховній Раді про можливість перенесення цього питання на наступний рік. Це не є можливим, ми втрачаємо динаміку, якщо ми таким чином будемо підходити до цього формального, технічного питання", - наголосив Ющенко і підкреслив, що всі законопроекти щодо вступу до СОТ "повинні бути негайно переглянуті".

Серед "точок, які не виконуються", Ющенко назвав початок переговорів про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Він також назвав такими, що не виконуються, позиції щодо процесів інтеграції до "європейського оборонного союзу".

"Але всі ці точки є предметом Універсалу. Я звертаюсь до колег, які підписали цей документ, чому ці точки не виконуються?" – спитав він.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування