25.06

Банківський форум

У Штатах думають, що Росія бореться не проти ракет, а за Україну

Понеділок, 5 березня 2007, 10:25

Американський політолог і експерт з євроатлантичних відносин Ендрю Денісон вважає, що у суперечці між Росією та США щодо розташування ПРО йдеться не стільки про ядерну безпеку, скільки про Україну.

"Я думаю, що Росія зацікавлена в посиленні своїх позицій на умовних "торгах" щодо відносин з Україною та відносин України з Заходом", - сказав він в інтерв'ю Німецькій хвилі.

"Звинувачуючи Захід у розташуванні балістичних ракет, які нібито загрожують російській безпеці, думаю, що Росія намагається посилити свій вплив на майбутні рішення України наблизитися до Заходу", - додав експерт.

На уточнення щодо намірів Росії таким чином запобігти вступу України до НАТО, Денісон відповів: "Так, я думаю, що Росія дуже хотіла б бачити Україну за межами НАТО".

На думку політолога, така надія Москви не виправдається, "тому що це послабило б усю ідею, на якій побудовано НАТО".

"Ідеться про те, що країни, які вважають, що існує загроза їхній безпеці, мають право приєднатися до альянсу. Тому якщо Росія намагатиметься активно запобігти членству України в НАТО, вона заб'є м'яч у власні ворота. Росія змусить українців більше цікавитися співпрацею з НАТО, а Захід більше співчуватиме Україні", - додав він.

На питання, чи існує справді загроза Україні від розташування у Польщі та Чехії ПРО, Денісон нагадав слова екс-президента США Рузвельта: "Нам немає чого боятися, окрім нашого власного страху".

"Думаю, що в цьому випадку побоювання, що російські ракети летітимуть у напрямку Польщі, абсолютно нереалістичне. Це не "холодна війна". Росія не спрямовує свої ракети на Європу, вона не зацікавлена в погрожуванні Польщі й Чехії своїми ракетами", - пояснив він.

"Ці ракети спрямовані проти небезпечних режимів на Близькому Сході, яким не можна довіряти. Я сподіваюсь, що ми можемо відійти від дискусії про російські ракети, які літатимуть над Україною, а говоритимемо про більше миру, безпеки й добробуту", - додав експерт.

Ендрю Денісон – американський політолог, публіцист, голова наукового об'єднання Transatlantiс Networks. Центральна тема його досліджень – зовнішня політика США та євроатлантичні відносини в сфері оборони.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування