В Україні після свят висадяться американці

Вівторок, 6 березня 2007, 15:10

Група американських експертів з питань ПРО на чолі з генерал-лейтенантом Генрі Оберінгом (директор американського агентства з протиракетної оборони) прибуде в Україну 14 березня 2007 року.

Про це повідомив у вівторок під час інтернет-конференції на офіційному сайті Міноборони України глава оборонного відомства Анатолій Гриценко.

"Для того, щоб сформувати позицію України по цьому питанню, потрібно мати розгорнуту інформацію про об'єкти ПРО, які США планують розгорнути на території Чехії і Польщі", - заявив міністр.

"Ми розраховуємо одержати таку інформацію 14 березня: у відповідь на наше прохання в Україну прибуде група американських експертів на чолі з генерал-лейтенантом Оберінгом", - сказав він.

Міністр оборони відзначив, що заплановано детальне обговорення військових і технічних аспектів американського проекту, що дасть Україні можливість проаналізувати можливі позитивні і негативні наслідки цих кроків для себе.

"Наші висновки будуть повідомлені президентові й урядові України. Відсутність інформації, певно, і породило непрофесійні, а іноді і спекулятивні коментарі з цього питання", - підкреслив він.

Гриценко не вважає, що США навмисно загострюють ситуацію в міжнародних відносинах, запропонувавши Польщі і Чехії розгорнути на своїй території елементи своєї системи ПРО.

У той же час він висловив думку, що конфліктності багато в чому вдалося б уникнути, якби попередньо і полякам, і чехам, і українцям, і росіянам аргументовано пояснили призначення цих об'єктів і можливі наслідки їх розміщення", - сказав глава Міноборони.

Гриценко також вважає, що пролонгація угоди про тимчасове перебування Чорноморського флоту Росії на території України теоретично можливе, але практично нездійсненне.

"Теоретично - пролонгація можлива. Практично, думаю, навряд чи, оскільки для цього потрібно буде змінити Конституцію України", - відзначив Гриценко.

Як повідомлялося, 28 лютого виконуючий обов'язки міністра закордонних справ України Володимир Огризко в черговий раз заявив, що ЧФ РФ повинен залишити територію України після 2017 року, коли завершитися дія договору про його тимчасове перебування в Криму.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування